Emerson Palmieri w oczekiwaniu na zimowy transfer: Tęsknię za Serie A i chciałbym tam wrócić

Emerson Palmieri w oczekiwaniu na zimowy transfer: Tęsknię za Serie A i chciałbym tam wrócić fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Emerson Palmieri odniósł się do medialnych spekulacji łączących go z opuszczeniem szeregów Chelsea w trakcie obecnych rozgrywek.

Dziesięciokrotny reprezentant Włoch nie należy do ulubieńców Franka Lamparda i dlatego już przed startem sezonu był wymieniany w gronie graczy wytypowanych do odejścia z „The Blues”.

Ostatecznie 26-letni zawodnik pozostał na Stamford Bridge, ale mimo to nie może liczyć na regularną grę w barwach londyńskiego klubu.

Z tego też powodu jest ponownie wymieniany w stawce piłkarzy mających opuścić szeregi Chelsea w trakcie zimowego okienka transferowego.

Sam piłkarz nie zamyka się naturalnie na wykonanie takiego ruchu, ponieważ zależy mu na otrzymaniu powołania na zbliżające się Mistrzostwa Europy oraz grę na tym turnieju w reprezentacji Włoch.

Szanse Emersona Palmieriego na wyjazd na tę imprezę na pewno nie wzrosną, jeżeli pozostanie on na kolejne pół roku w angielskiej drużynie i doskonale zdaje sobie z tego faktu świadomość.

- Zachowuję spokój. Otrzymuję różne sygnały o zainteresowaniu moją osobą ze strony różnych klubów, nie tylko tych z Włoch. Na razie nie przeszliśmy do szczegółów, ale nie będę ukrywał, że tęsknie za Serie A i chciałbym tam wrócić. Nie wiem, czy będzie mi to dane w styczniu, bo w piłce nożne sytuacja zmienia się bardzo szybko. Trzeba poczekać na to, co się wydarzy. Szczególnie teraz, kiedy w świecie futbolu dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Żałuję, że nie otrzymuje większej liczby szans na grę w Chelsea. Mimo to patrzę w przyszłość z nadzieją oraz wierzę, że wszystko się ułoży, tu w Londynie albo w innym miejscu - powiedział defensor, który w obecnych rozgrywkach pojawił się czterokrotnie na boisku w koszulce „The Blues”.

26-latek jest w ostatnim czasie najmocniej łączony z ewentualną przeprowadzką do Interu Mediolan lub Juventusu. W tym pierwszy klubie miałby okazję ponownie nawiązać współpracę z Antonio Conte, który sprowadził go na Stamford Bridge w styczniu 2018 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy