Empoli rozstaje się z utalentowanym defensorem. Jedna z największych sprzedaży w historii klubu

Empoli rozstaje się z utalentowanym defensorem. Jedna z największych sprzedaży w historii klubu fot. Matteo Bracali / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Mattia Viti przeniesie się w najbliższych dniach z Empoli do OGC Nice - przekonuje Santi Aouna z „Foot Mercato”.

Zespół z Ligue 1 prowadził w minionych tygodniach zaawansowane rozmowy z „Azzuri” w kwestii ustalenia warunków transferu utalentowanego młodzieżowego reprezentanta Włoch.

20-letni zawodnik zaakceptował stosunkowo szybko możliwość spróbowania swoich sił poza granica rodzimego kraju i czekał cierpliwie na wypracowanie porozumienia pomiędzy klubami.

Empoli okazało się na tym polu twardym negocjatorem i zgodziło się dopiero na zaakceptowanie propozycji sięgającej 13 milionów euro euro podstawy oraz dwa miliony euro zawarte w formie bonusów.

Ta suma oznacza, że drużyna z Serie A zainkasuje jedną z największych kwot w swojej historii z tytułu sprzedaży zawodnika. Wcześniej „Azzuri” zainkasowali więcej tylko na odejściach Ismaëla Bennacera do Milanu (17,2 miliona euro) i Hamed Junior Traorè do Sassuolo (16 milionów euro).

Ponadto włoski zespół będzie mógł w przyszłości liczyć jeszcze na zgarnięcie dziesięciu procent z sumy ewentualnego następnego gotówkowego transferu z udziałem środkowego obrońcy.

Mattia Viti jest związany od początku kariery włącznie z Empoli. Do pierwszej kadry został włączony w marcu 2020 roku, ale dopiero w ubiegłych rozgrywkach zaczął otrzymywać regularnie szanse do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami.

Pozwoliło mu to zakończyć sezon z zanotowanymi 22 występami.

Wcześniej utalentowany defensor był rozważany w kontekście zasilenia szeregów Juventusu, Bayeru Leverkusen czy Interu Mediolan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy