Erling Braut Håland szokuje świat. Norweg z debiutanckim hat-trickiem w Borussii Dortmund [WIDEO] fot. Borussia Dortmund

Erling Braut Håland przedstawił się sympatykom Borussii Dortmund w najlepszym możliwy sposób. Norweg pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu z Augsburgiem (5:3) i jeszcze przed jego końcem wpakował trzykrotnie futbolówkę do siatki przeciwnika.

Ekipa z Signal Iduna Park przechytrzyła całą europejską czołówkę i zdołała w trwającym okienku transferowym zakontraktować wyróżniającego się na arenie międzynarodowej Erlinga Brauta Hålanda.

Przedstawiciele drużyny z Dortmundu pozyskali go za stosunkowo niewysoką kwotę wynoszącą zaledwie 20 milionów euro i wyrazili nadzieję na to, że były gracz Red Bulla Salzburg jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności w ich zespole oraz pomoże mu w dłuższej perspektywie osiągać dobre wyniki na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

19-letni piłkarz może jednak nie spędzić aż tyle czasu w niemiecki klubie, ile oczekują od tego jego właściciele, bo już w swoim debiutanckim występie pokazał się ze znakomitej strony.

Reprezentant Norwegii rozpoczął mecz z Augsburgiem na ławce rezerwowej, ale już w początkowej fazie drugiej połowy musiał pojawić się na boisku, ponieważ jego nowa drużyna przegrywała z niżej notowanym rywalem 1:3.

Erling Braut Håland wywiązał się znakomicie z powierzonej mu roli jokera, bo po zaledwie trzech minutach spędzonych na murawie wpisał się na listę strzelców.

Następnie w dalszej części meczu dołożył jeszcze drugie i trzecie trafienie w swoim wykonaniu i tym samym powtórzył wyczyn Pierre'a-Ericka Aubameyanga z 2013 roku. Gabończyk również w swoim debiutanckim występie  barwach BVB na poziomie Bundesligi i to w starciu z... Augsburgiem zdobył trzy gole.

W przeciwieństwie do Norwega rozpoczął on jednak ten pojedynek w wyjściowym składzie i potrzebował na uzbieranie takiego dorobku 79 minut. Tymczasem 19-latek dokonał tego w zaledwie lub aż 20 minut.

Jeżeli utalentowany napastnik w dalszej części trwających rozgrywek będzie imponował tak wysoką skutecznością, to Borussia Dortmund nie nacieszy się zbyt długo korzystaniem z jego usług.

Pragniemy również dodać, że trzy gole w swoim pierwszym występie przeciwko Augsburgowi w barwach ekipy z Signal Iduna Park zdobyli Robert Lewandowski w 2011 roku oraz Paco Alcácer w 2018 roku.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką Bayern Monachium zaskoczony decyzją trenera Bayern Monachium zaskoczony decyzją trenera 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?!