Ernest Muçi z wiadomością do kibiców Legii Warszawa prosto z EURO 2024 [WIDEO]

2024-06-20 08:12:50; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ernest Muçi z wiadomością do kibiców Legii Warszawa prosto z EURO 2024 [WIDEO] Fot. SPP / Pressfocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Ernest Muçi zaliczył zimą głośny transfer, przechodząc z Legii Warszawa do Beşiktaşu JK. Przebywający na Mistrzostwach Europy zawodnik nie zapomniał o kibicach stołecznego klubu.

Urodzony w Tiranie ofensywny zawodnik wykorzystał bardzo dobrze swój czas w Legii. Dzięki dobrym występom w europejskich pucharach udało mu się wypromować na tyle, iż Beşiktaş zdecydował się wyłożyć na niego dziesięć milionów euro. 

Muçi pożegnał się z Łazienkowską, mając na koncie 114 występów, 21 bramek i dziesięć asyst. Na polskich boiskach sięgnął po trzy trofea - mistrzostwo, Puchar i Superpuchar kraju.

Pierwsze miesiące nad Bosforem były dla Albańczyka udane, choć rezerwa na pewno została. W 13 spotkaniach uzbierał cztery gole. Na boisku meldował się przeważnie w podstawowym składzie.

Po przełomowej rundzie wiosennej Muçi pojechał z rodzimą kadrą na Mistrzostwa Europy.

Albania rozpoczęła zmagania na turnieju od porażki z Włochami. Zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony, lecz to nie wystarczyło, by zapunktować. W drugim meczu podopieczni Sylvinho zremisowali z Chorwacją. 

Udział byłego gracza Legii w wyniki reprezentacji jest, jak na razie, znikomy. Od selekcjonera otrzymał tylko kilka minut w pierwszym starciu. 

Muçi nie zapomniał o kibicach z Warszawy. Po spotkaniu z Chorwatami przesłał do nich kilka słów.

- Cześć kibice Legii Warszawa. Tęsknię i życzę Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym sezonie - powiedział atakujący Beşiktaşu, co udokumentował Jakub Kłyszejko z TVP Sport.