Espanyol twierdzi, że FC Barcelona złamała prawo

Espanyol twierdzi, że FC Barcelona złamała prawo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Robert Lewandowski po zawieszeniu go na trzy mecze zagrał w derbach Barcelony z Espanyolem. „Papużki” do ostatniej chwili starały się do tego nie dopuścić, interweniując u sędziego i w Królewskim Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej.

Polski napastnik przed mundialem obejrzał dwie żółte kartki, co skutkowało wyrzuceniem go z boiska. Sędzia zaprotokołował również obraźliwy gest.

34-latek tłumaczył, że pokazywał coś do swojego trenera, ale wiary w to nie dała komisja sędziowska ani odwoławcza, zawieszając go na trzy spotkania. Odwołanie do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu także nic nie dało.

Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Joan Laporta. Postanowił dochodzić sprawiedliwości w Centralnym Sądzie do spraw Spornych w Madrycie. Efekt? Zawieszenie kary do czasu dokładnego przeanalizowania wniosku.

„Lewy” ostatecznie mógł zagrać z Espanyolem i to zrobił. Mecz zakończył się wynikiem remisowym w stosunku 1:1.

Swojego oburzenia wobec takiego obrotu spraw nie kryją władze „Papużek”. W ramach protestu nie zjawiły się one na Camp Nou. Klub wystosował również komunikat.

„Espanyol uważa za niezwykłe, że na 24 godziny przed meczem z Barceloną i po podtrzymaniu kary przez różne, właściwe organy przyznano środek zapobiegawczy w stosunku do sankcji nałożonej wcześniej na jej zawodnika Roberta Lewandowskiego” – napisano.

Jak się okazuje, odwieczny rywal FC Barcelony zrobił znacznie więcej.

Tuż przed spotkaniem Antonio Mateu Lahoz został poinformowany, że „Lewy” znalazł się w składzie bezprawnie. Jego występ próbowano zablokować w Królewskim Związku Piłki Nożnej.

Odpowiedź federacji nie pozostawiła jednak złudzeń, że to niejako walka z wiatrakami.

„Komisja Rozgrywek spotkała się w trybie pilnym dziś rano, w sobotę 31 grudnia, i zdecydowała się odrzucić wniosek. Powody zostały przedstawione w piśmie, w którym decyzja została przekazana klubom; wnioskiem końcowym jest fakt, że komisja nie może unieważnić decyzji sądu” – czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy