EURO 2020: 270 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie powtórzenia meczu Francja - Szwajcaria fot. leslignesbougent.org
Źródło: Leslignesbougent.org

Jeden z kibiców zdecydował się stworzyć petycję, apelując o powtórzenie meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy pomiędzy Francją a Szwajcarią.

„Trójkolorowi” byli faworytem nie tylko starcia ze Szwajcarami, ale i jednym z głównych całego turnieju. Do 75. minuty spotkania 1/8 finału prowadzili oni 3:1 po dwóch golach Karima Benzemy i trafieniu Paula Pogby. Rywale doprowadzili jednak do dogrywki, a potem okazali się skuteczniejsi w konkursie rzutów karnych.

Jeden z kibiców reprezentacji Francji postanowił stworzyć petycję, apelując do UEFA o powtórzenie meczu. Dlaczego? Jego zdaniem Yann Sommer nie stał na linii bramkowej w momencie wykonywania decydującego karnego przez Kyliana Mbappé. Szwajcarski golkiper obronił strzał z jedenastu metrów gwiazdora Paris Saint-Germain.

„Prosimy o cofnięcie wejścia do ćwierćfinału Szwajcarii i powtórzenie meczu. Zmagania sportowe muszą odbywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami, a te w tym przypadku nie były przestrzegane” - napisał twórca petycji, którą podpisało ponad 270 tysięcy osób.

Sprawę szybko podchwyciły media. Pojawiły się też zdjęcia ukazujące to, że Sommer był ustawiony prawidłowo (linii musi dotykać przynajmniej jedna stopa bramkarza). W efekcie petycja została usunięta. Jak można przeczytać na platformie Leslignesbougent.org, na której została stworzona: „Rozmawialiśmy z jej twórcą, by dowiedzieć się, jakie dalsze działania chce podjąć. Powiedział nam, że woli ją przerwać”.