EURO 2020: Angielscy kibice żądają powtórzenia meczu z Włochami. Petycję podpisało już ponad 120 tysięcy osób

EURO 2020: Angielscy kibice żądają powtórzenia meczu z Włochami. Petycję podpisało już ponad 120 tysięcy osób
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Change.org

Finał EURO 2020 przyniósł nam mnóstwo emocji. Mieliśmy bramki, zmarnowane okazje, dogrywkę, rzuty karne czy sporo walki. To ostatnie nie spodobało się części angielskich kibiców, którzy uważają, że prowadzący zawody Björn Kuipers nie był bezstronny. W efekcie powstała petycja o powtórzenie meczu.

Już w drugiej minucie zawodów prowadzenie objęli „Synowie Albionu”. Na listę strzelców wpisał się wówczas Luke Shaw. Włosi, którzy rywalizowali na Wembley w Londynie, jeszcze w pierwszej połowie mieli swoje okazje na wyrównanie, ale ich nie wykorzystali. Co się odwlecze, to nie uciecze.

W 67. minucie, za sprawą dobitki Leonardo Bonucciego, padła bramka na 1:1. Od tego czasu trwała walka z czasem o to, by dogrywka nie była potrzebna.

Kiedy wynik nie ulegał zmianie, bliski urwania się rywalom na prawym skrzydle był Bukayo Saka. Na to nie pozwolił mu jednak Giorgio Chiellini, łapiąc mocno przeciwnika za koszulkę, co doprowadziło do jego upadku na murawę. Za to przewinienie kapitan „Azzurrich” otrzymał żółtą kartkę.

Część fanów jest zdania, że Björn Kuipers powinien ukarać 36-latka czerwonym kartonikiem, a jego inne decyzje również nie były odpowiednie. Z tego powodu mecz ostatecznie wygrany przez Włochów po rzutach karnych, miałby zostać powtórzony. Tego dotyczy petycja złożona na portalu Change.org.

„Mecz z 11 lipca 2021 roku nie był fair w całej swojej rozciągłości, po tym jak Włochy otrzymały tylko żółtą kartę za ciągnięcie angielskich zawodników jak niewolników. Wszystkie te przepychanki, popchnięcia i kopnięcia, a Włochom i tak pozwolono wygrać? Sędziowanie było stronnicze. Włochy powinni otrzymać czerwoną kartkę za swoją grę, a powtórzony mecz odbyć się z udziałem bezstronnego arbitra. To nie było w ogóle sprawiedliwe” – pisze Sharon Guilmen, autorka petycji podpisanej obecnie przez blisko 122,5 tysiąca osób.

Wcześniej podobne petycje zamieszczali już kibice z Francji oraz Danii.

***

EURO 2020: 270 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie powtórzenia meczu Francja - Szwajcaria

EURO 2020: Angielscy „kibice” wyżywają frustrację na Bukayo Sace. Rasistowskie ataki w kierunku nastolatka

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy