EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy

EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Polska rywalizowała dzisiaj w Sankt Petersburgu ze Słowacją i choć miała swoje okazje, ostatecznie, grając w osłabieniu przez około pół godziny, przegrała 1:2. Po zakończeniu zawodów ich przebieg skomentował Jan Bednarek

Biało-czerwoni byli faworytem zawodów i zaczęli zawody dobrze. Z czasem jednak na boisku zapanował chaos, który skrzętnie wykorzystali nasi rywale.

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1, jednak tuż po przerwie strzeliliśmy gola i mogliśmy patrzeć z optymizmem w przyszłość. W 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak, a już siedem minut później goście prowadzili 2:1.

Do ostatnich chwil zawodów Polacy walczyli choćby o bramkę wyrównującą, ale finalnie nie udało im się jej zdobyć. Jan Bednarek nie ukrywa, że on i jego koledzy zawiedli kibiców.

– Szczerze? Zagraliśmy jak juniorzy. Kontrolujemy spotkanie, mamy posiadanie piłki i brak przekonania, konsekwencji… Dwie sytuacje przeciwnika i dajemy im strzelić bramkę, to jest niedopuszczalne. Ciężko coś więcej powiedzieć, bo byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy, co mamy robić – rozpoczął.

– Drugą połowę zaczęliśmy bardzo intensywnie, narzuciliśmy mocne tempo, Słowacy nie nadążali za nami, nawet kiedy graliśmy o jednego mniej, to mieliśmy posiadanie piłki, mieliśmy przewagę. To jednak nie wystarczy. Myślę, że to jest tylko i wyłącznie nasza wina. My, jako mężczyźni, musimy teraz stanąć jako drużyna i walczyć jeden za drugiego, bo to jest teraz najważniejsze – zauważył.

– Dużo rzeczy nie idzie teraz tak, jakbyśmy chcieli. Im więcej ciężkiej pracy, tym więcej szczęścia. Teraz nie czas na narzekanie, mówienie, co było dobre, co było złe, tylko każdy z nas musi się uderzyć w pierś i pracować z całych sił. To jedyne, co nam pozostało. Każdy musi spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy zrobił wszystko, by ten mecz wygrać?”. Przegrywamy wygrany mecz… – zaznaczył.

– Gramy dla Polski, gramy dla wspaniałego narodu i chcemy, żeby nasi kibice byli z nas dumni. Po tym spotkaniu… nie daliśmy im żadnego powodu do tego i nie było to najlepsze. (…) Myślę, że to co zrobiliśmy przez ostatnie tygodnie, stworzyło naszą drużynę. Wiele rzeczy nie poszło po naszej myśli, ale w drużynie moc i teraz będziemy robić wszystko, żeby pokazać nasze prawdziwe oblicze – zakończył.

Naszym kolejnym rywalem 19 czerwca będzie Hiszpania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy