EURO 2020: Jedenastka rozczarowań fazy grupowej. TRZECH Polaków w doborowym towarzystwie

EURO 2020: Jedenastka rozczarowań fazy grupowej. TRZECH Polaków w doborowym towarzystwie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 90min

Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński zostali wybrani przez francuski oddział 90min do jedenastki największych rozczarowań pierwszej części trwających Mistrzostw Europy.

Wielu dziennikarzy oraz redakcji wykorzystało fakt zakończenia rywalizacji w fazie grupowej EURO 2020 do przeprowadzenia pierwszych podsumowań związanych z udziałem w turnieju przez poszczególne drużyny.

I tak francuski oddział 90min postanowił pochylić się nad kwestią największych rozczarować trwających Mistrzostw Europy, co skłoniło go do stworzenia jedenastki złożonej z piłkarzy, którzy najbardziej zawiedli ich oczekiwania.

W tym gronie znalazło się aż trzech Polaków - Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak oraz Piotr Zieliński. Obecność drugiego z nich nie podlega dużej dyskusji, ponieważ pomocnik Lokomotiwu zaprezentował się słabo w starciu ze Słowacją (1:2), którego nie ukończył ze względu na ujrzane dwie żółte kartki, a i w meczu przeciwko Szwecji (2:3) nie wyglądał najlepiej.

Z kolei Glik i Zieliński nie należeli do najsłabszych ogniw „Biało-Czerwonych”, ale mimo to dziennikarze 90min spodziewali się po nich zdecydowanie lepszej gry oraz większego wpływu na osiągnięcie lepszego wyniki przez reprezentację Polski.

W podobnym sposób można odnieść się do obecność w poniższej jedenastce Matsa Hummelsa, Andrewa Robertstona czy Harry'ego Kane'a. Pierwszy i trzeci z nich będzie miał jeszcze okazję do poprawy oceny swojej osoby, ponieważ ich drużyny awansowały do 1/8 finału. W identycznym położeniu znajdują się jeszcze Benjamin Pavard oraz Álvaro Morata.

JEDENASTKA ROZCZAROWAŃ WG 90MIN/FR

Martin Dúbravka (Słowacja) - Benjamin Pavard (Francja), Kamil Glik (Polska), Mats Hummels (Niemcy), Andrew Robertson (Szkocja) - Grzegorz Krychowiak (Polska), Hakan Çalhanoğlu (Turcja), Piotr Zieliński (Polska) - Álvaro Morata (Hiszpania), Burak Yilmaz (Turcja), Harry Kane (Anglia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy