EURO 2020: Koniec turnieju dla Ousmane’a Dembélé [OFICJALNIE]

EURO 2020: Koniec turnieju dla Ousmane’a Dembélé [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Źródło: FFF

Mimo że Ousmane Dembélé został wprowadzony po przerwie w meczu Węgry - Francja (1:1), to musiał opuścić plac gry jeszcze przed końcowym gwizdkiem. Okazało się, że doznał on kontuzji kolana, a czas rekonwalescencji jest zbyt długi, aby pozostał na zgrupowaniu kadry Didiera Deschampsa.

24-letni skrzydłowy ma za sobą sezon klubowy, w którym w końcu grał tak, jak od niego wymagano, a przede wszystkim omijały go problemy zdrowotne. Piłkarz uzbierał 44 występy okraszone 11 trafieniami i pięcioma asystami.

Dobra gra zaowocowała nie tylko powrotem do kadry „Trójkolorowych”, ale i powołaniem na Mistrzostwa Europy.

Ousmane Dembélé w spotkaniu z Niemcami pojawił się dosłownie na ostatnie minuty. Kiedy drużynie nie szło w rywalizacji z Węgrami, selekcjoner postanowił wprowadzić go już w 57. minucie. Chwilę potem Francuzi doprowadzili do wyrównania.

Gracz Barcelony kilkukrotnie zagroził defensywie przeciwnika, ale nim sędzia zakończył zawody, został on zmuszony do opuszczenia boiska. Powód? Problemy zdrowotne.

Jak głosi oficjalny komunikat mistrzów świata, obunożny zawodnik doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Po konsultacjach sztabów medycznych reprezentacji oraz „Blaugrany” zapadła decyzja o odesłaniu go do domu. Wszystko przez fakt, że czas rekonwalescencji przekracza termin zakończenia imprezy (11 lipca).

Tym samym EURO 2020 dla Dembélé dobiegło już końca.

Francja aktualnie z dorobkiem czterech punktów jest liderem grupy E. W ostatnim meczu tej fazy zmierzy się ona z Portugalią.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”