EURO 2020: Mbappé zabrał głos na temat konfliktu z Giroudem. „Byłem trochę poruszony”

EURO 2020: Mbappé zabrał głos na temat konfliktu z Giroudem. „Byłem trochę poruszony” fot. Sipa / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport

Kylian Mbappé pojawił się na konferencji prasowej poprzedzającej starcie Francuzów z Niemcami na EURO 2020 i nie omieszkał odnieść się w jej trakcie do powstałego nieporozumienia pomiędzy nim a Olivierem Giroudem.

W minionych dniach dużo pisało i mówiło się w mediach o rzekomym konflikcie pomiędzy dwoma ofensywnymi postaciami w reprezentacji „Trójkolorowych”.

Został on sprowokowany przez gracza Chelsea, który po wygranym towarzyskim starciu z Bułgarią (3:0, on sam zdobył dwie bramki) skrytykował swoich kolegów za zbyt małą liczbę otrzymywanych podań.

Słowa wypowiedziane przez 34-latka uderzyły najmocniej w Kyliana Mbappé, który zapragnął natychmiastowo się do nich odnieść na najbliższej wówczas konferencji prasowej.

Zapędy swojego gwiazdora ostudził jednak selekcjoner Didier Deschamps i dopiero po wyjaśnieniu całej sytuacji pozwolił zabrać głos piłkarzowi Paris Saint-Germain na ten temat.

- Chciałem porozmawiać w czwartek. Teraz nie miałem już na to ochoty, ale zostałem wybrany, aby tu przyjść. Wcześniej chciałem wytłumaczyć pewną rzecz. Po rozmowie z trenerem uznaliśmy jednak, że nie był to najlepszy moment. Teraz można tę sprawę wyjaśnić - zaczął 22-latek.

- Porozmawialiśmy już o tej sytuacji. Nie dyskutowaliśmy o niej zbyt długo, bo nie musieliśmy tego robić. Na boisku wszystko wyglądało dobrze, a potem wszyscy wiedzą, co się stało. Byłem tym trochę poruszony, ale też nie chciałem robić z tego wielkiej sprawy, ponieważ jesteśmy tutaj, aby reprezentować Francję, a Francja pozostaje najważniejsza. Mamy w kadrze wielką konkurencję i małe kłótnie nie mogą przerwać naszych przygotowań oraz zaburzyć naszego celu, który mamy wspólny ja, Olivier i pozostała 24 zawodników, a jest nim wygranie EURO - przyznał Mbappé, który zaznaczył, że miał pretensje do kolegi wyłącznie o to, że nie poruszył całej sprawy w szatni.

- Olivier nie powiedział niczego złego. Jest napastnikiem, jak ja i w pełni go rozumiem. Żałuję jedynie tego, że wszystkiego dowiedziałem się z prasy. Wcześniej pogratulowałem mu dwóch goli w szatni i nie powiedział mi tego, co pojawiło się w mediach. To jest jednak tylko drobiazg, bo on chce strzelać gole, bo niewiele brakuje mu do ustanowienia rekordu - dodał snajper PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy