Euro 2020: Włosi chcą przełożenia turnieju

Euro 2020: Włosi chcą przełożenia turnieju
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I Sport Mediaset

Prezes włoskiej federacji, Gabriele Gravina, poinformował, że optuje za przełożeniem Euro 2020.

Pierwotny plan zakłada rozpoczęcie Mistrzostw Europy 12 czerwca w Rzymie. Rozprzestrzeniający się koronawirus postawił go jednak pod znakiem zapytania. We wtorek odbędzie się wideokonferencja, w której wezmą udział szefowie związków zrzeszonych w UEFA. Szanse na przełożenie turnieju wydają się duże.

Gravina przyznał wprost, że Włosi nie mają złudzeń, że takie rozwiązanie jest słuszne i będą dążyć do przesunięcia Euro.

- We wtorek będziemy próbowali rozwiązać zaistniały problem. Ochrona zdrowia jest najważniejsza. Zaproponujemy UEFA przełożenie mistrzostw - powiedział Gravina, dając do zrozumienia, że wiele państw jest jeszcze przed szczytowym atakiem koronawirusa.

Działacz przyznał również, że włoska federacja wierzy w dokończenie sezonu Serie A. Sytuacja jest dynamiczna, ale póki co założono, iż uda się to zrobić do 30 czerwca.

Według mediów w grę wchodzą dwie opcje przełożenia Mistrzostw Europy - na grudzień tego lub lato 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy