EURO 2020: Zarobki selekcjonerów. Sousa w środku stawki

EURO 2020: Zarobki selekcjonerów. Sousa w środku stawki fot. M.Moira / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Onet

Wczoraj wieczorem Mistrzostwa Europy 2020 zostały oficjalnie rozpoczęte starciem Włochów z Turkami (wygranym przez tych pierwszych rezultatem 3:0). Po raz drugi w historii w turnieju biorą udział aż 24 reprezentacje. Jak natomiast wyglądają zarobki selekcjonerów poszczególnych krajów?

Kwoty wahają się w tej kwestii od 90 tysięcy do aż 4,75 miliona euro rocznie. Warto odnotować, że Paulo Sousa znalazł się w takim rankingu daleko poza czołówką.

Trzeba tutaj również zaznaczyć, że nie wszystkie liczby pochodzą z oficjalnych źródeł danych federacji. Niektóre z nich pochodzą od dziennikarzy.

Okazuje się, że najlepiej opłacanym selekcjonerem EURO 2020 jest Joachim Löw. Niemiec inkasuje 4,75 miliona euro za rok pracy. Drugie miejsce w rankingu zajmuje Didier Deschamps z Francji, który zarabia 4,39 miliona euro w tym samym czasie. Podium zamykają Gareth Southgate (Anglia) oraz Frank de Boer (Holandia), którzy pobierają roczną pensję w wysokości trzech milionów euro.

Paulo Sousa, ze swoją roczną pensją w wysokości około 850 tysięcy euro, znajduje się mniej więcej w środku stawki. Ostatnie miejsce należy natomiast do selekcjonera Macedonii Północnej, Igora Angelovskiego, który zarabia 90 tysięcy euro za swoją roczną pracę.

Tak prezentuje się ranking najlepiej opłacanych selekcjonerów EURO 2020:

1. Joachim Löw (Niemcy) - 4,75 miliona euro

2. Didier Deschamps (Francja) - 4,39 miliona euro

3. Gareth Southgate (Anglia) - 3 miliony euro

Frank de Boer (Holandia) - 3 miliony euro

5. Stanisław Czerczesow (Rosja) - 2,5 miliona euro

6. Fernando Santos (Portugalia) - 2,25 milionów euro

7. Roberto Mancini (Włochy) - 2 miliony euro

8. Luis Enrique (Hiszpania) - 1,5 miliona euro

9. Vladimir Petković (Szwajcaria) - 1,32 miliona euro

10. Roberto Martinez (Belgia) - 1,2 miliona euro

11. Shenol Gunesh (Turcja) - 1 milion euro

12. Paulo Sousa (Polska) - ok. 850 tys. euro

13. Andrij Szewczenko (Ukraina) - 700 tys. euro

14. Zlatko Dalić (Chorwacja) - 550 tys. euro

15. Robert Page (Walia) - 500 tys. euro

16. Janne Andersson (Szwecja) - 450 tys. euro

17. Steve Clark (Szkocja) - 420 tys. euro

18. Franco Foda (Austria) - 350 tys. euro

19. Jaroslav Silhavy (Czechy) - 300 tys. euro

Marco Rossi (Węgry) - 300 tys. euro

21. Kasper Hjulmand (Dania) - 270 tys. euro

22. Markku Kanerva (Finlandia) - 190 tys. euro

23. Stefan Tarković (Słowacja) - 180 tys. euro

24. Igor Angelovski (Macedonia Północna) - 90 tys. euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma” Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Felipe Melo nie gryzł się w język w sprawach Daniego Alvesa i Robinho. „Mam piętnastoletnią córkę...” Felipe Melo nie gryzł się w język w sprawach Daniego Alvesa i Robinho. „Mam piętnastoletnią córkę...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy