EURO 2024: Beznadziejna Ukraina bez szans w starciu z Rumunią [WIDEO]

2024-06-17 17:17:46; Aktualizacja: 1 tydzień temu
EURO 2024: Beznadziejna Ukraina bez szans w starciu z Rumunią [WIDEO] Fot. TVP Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

W pierwszym meczu grupy E na EURO 2024 reprezentacja Rumunii pokonała Ukrainę 3:0. Wynik otworzył Nicolae Stanciu po pięknym strzale z dystansu, a bramki w drugiej połowie dołożyli Răzvan Marin i Denis Drăguş.

Reprezentacja Rumunii nie dała najmniejszych szans Ukrainie w pierwszym starciu grupy E na trwających Mistrzostwach Europy. Mecz sędziowany przez Glenna Nyberga rozpoczął się o 15:00 na Allianz Arenie w Monachium, a pierwsze minuty spotkania zapowiadały wyrównaną rywalizację.

Choć przez prawie pół godziny byliśmy świadkami bezbramkowego remisu, to na intensywność i wymianę ciosów z obu stron nie można było narzekać. Nastawione ofensywnie reprezentacje kilkukrotnie próbowały zaskoczyć rywali, jednak stale bezskutecznie.

Zmianę wyniku przyniosła 29. minuta, kiedy błąd popełnił Andrij Łunin, posyłając piłkę pod nogi rumuńskiego zawodnika. Ten szybko dograł ją do Nicolae Stanciu, który bez wahania, bez przyjęcia, oddał perfekcyjny strzał w lewy górny róg bramki.

Od tamtej pory Ukraina na boisku była tylko w teorii, a podopieczni Eduarda Iordănescu zdominowali przebieg rywalizacji. Artem Dowbyk i jego koledzy z zespołu zostali zupełnie odcięci przez Radu Drăgușina, który zanotował niemal bezbłędny występ. Napastnikowi Girony nie pomagał również fakt, że drużyna ewidentnie nie miała pomysłu na grę i często wykazywała się niedokładnością.

W 53. minucie meczu wynik podwyższył Răzvan Marin, oddając strzał zza pola karnego. Zaledwie cztery minuty później fantastycznym balansem ciała w polu karnym popsiał się Dennis Man, a formalności dopełnił ustawiony przy bramce Denis Drăguş, strzelając ostatnią bramkę spotkania.