EURO 2024: Rumunia wygrywa grupę! Zwycięski remis [WIDEO]

2024-06-26 19:54:03; Aktualizacja: 2 dni temu
EURO 2024: Rumunia wygrywa grupę! Zwycięski remis [WIDEO] Fot. Stijn Audooren/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Słowacji zremisowała z reprezentacją Rumunii 1:1.

Od początku meczu Rumunia chciała się cofnąć, dając sobie możliwość kontrataków. Reprezentacja Słowacji z kolei miała zamiar konstruować ataki w ataku pozycyjnym.

Kilka razy blisko zdobycia bramki już na początku meczu byli podopieczni trenera Francesco Calzony. Kolejne ataki przyniosły wymierne korzyści, gdyż w 24. minucie do siatki trafił Ondrej Duda. Były gracz Legii Warszawa, otrzymał świetne dośrodkowanie od Juraja Kucki. Jego uderzenie głową również należy docenić, gdyż dał Florinowi Nițy bardzo małe szanse na interwencję.

Długo z prowadzenia nasi południowi sąsiedzi się nie cieszyli, gdyż trwało to niecały kwadrans. Dávid Hancko sfaulował Ianisa Hagiego w okolicach linii wyznaczającej pole karne. Początkowo sędzia podyktował rzut wolny, jednak po interwencji VAR-u zmienił decyzję i wskazał na 11. metr od bramki słowackiej. Szansę pewnie wykorzystał Răzvan Marin, doprowadzając do wyrównania w 37. minucie.

W drugą połowę bardzo dobrze weszli Słowacy, którzy kilkakrotnie szturmowali bramkę zespołu Edwarda Iordănescu. Dobrze w tych sytuacjach spisywał się Florin Niță.

Im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej zaznaczała się przewaga Słowaków. Raz świetnie strzał Davida Streleca świetnie wybronił rumuński bramkarz, innym razem Lukáš Haraslín uderzył minimalnie obok słupka.

W okolicach 65. minuty Rumuni zaczęli jednak dochodzić do głosu, operowali piłką i konstruowali akcje wielopodaniowe. Spotkanie się wyrównało. Również po godzinie gry w rywalizację wtrącił się niespodziewany bohater - deszcz.

Opady nad stadionem we Frankfurcie były przez pewien czas tak obfite, że w kilku sytuacjach gra piłką po ziemi była bardzo utrudniona. Chociażby Milan Škriniar musiał ratować się wybiciem. Innym razem woda przeszkodziła Słowakom w ataku, gdy piłka grzęzła w wodzie i uniemożliwiła wyjście na dogodną pozycję.

Rywalizacja stała się bardzo chaotyczna i w obu drużynach nie było widać pomysłu na sforsowanie bramki przeciwnika. Doszło także do kilku błędów indywidualnych, które mogły skończyć się utraceniem bramki. Udawało się jednak dany błąd naprawić, ewentualnie rywale z niego nie korzystali.

Przy takim wyniku, a także remisie 0:0 Belgii z Ukrainą, oba zespoły wychodzą z grupy. Rumunia zajęła w niej pierwsze miejsce, Słowacja trzecie. Na drugiej lokacie uplasowała się Belgia, a z Mistrzostwami Europy żegna się Ukraina.