2024-06-20 23:06:56; Aktualizacja: 6 dni temu
EURO 2024: Włoska komedia na niemieckiej ziemi. Hiszpania w dobrym stylu w 1/8 finału [WIDEO] Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Hiszpanie w swoim drugim meczu fazy grupowej EURO 2024 pokonali Włochów 1:0 i zapewnili sobie w ten sposób awans do 1/8 finału rozgrywek.

„La Furia Roja” podeszła do turnieju z ogromnymi ambicjami. Wszak w ostatnim czasie udało się jej wygrać wreszcie trofeum, a była nim nagroda za triumf w Lidze Narodów.

Zespół wzmocniony Lamine’em Yamalem czy Nacho pojechała do Niemiec i po dwóch meczach fazy grupowej ma na swoim koncie komplet punktów.

Mimo że w pierwszej kolejce Hiszpanom przyszło rywalizować z Chorwacją, zaczęli oni z wysokiego C. Odnotowaliśmy bowiem zwycięstwo w stosunku 3:0.

W drugiej serii czekały Włochy. Czy podopieczni Luisa de la Fuente spękali? Absolutnie nie!

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego od samego początku dominowała nad obrońcą trofeum i gdyby nie Gianluigi Donnarumma, bylibyśmy świadkami pogromu.

Na siatkę bramkarza Paris Saint-Germain już w drugiej minucie główkował Pedri, ale stanął on na wysokości zadania.

Potem golkiper świetnie interweniował jeszcze choćby przy strzale z dystansu Fabiána Ruiza.

Ostatecznie Hiszpanie osiągnęli swój cel. W 55. minucie oglądaliśmy włoską komedię i to z najwyższej półki. Piłkę z lewej strony wstrzelił Nico Williams, głową uderzył Álvaro Morata, interweniował Donnarumma, a futbolówka wpadła do siatki po odbiciu od… kolana Riccardo Calafioriego.

W dalszych minutach swoje okazje mieli jeszcze wspomniani Yamal czy Willams. Ten ostatni trafił w poprzeczkę, ale gdyby nieco lepiej przymierzył, być może oglądalibyśmy gola turnieju.

Fakty są takie, że Hiszpanie jest już w 1/8 finału, a Włosi w ostatniej kolejce fazy grupowej zagrają z Chorwacją o wszystko.