Ewa Pajor z dziewiątym z rzędu triumfem w Pucharze Niemiec [OFICJALNIE]

2024-05-10 19:51:11; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Ewa Pajor z dziewiątym z rzędu triumfem w Pucharze Niemiec [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: VfL Wolfsburg

Piłkarki VfL Wolfsburg pokonały Bayern Monachium 2:0 w czwartkowym finale Pucharu Niemiec.

Reprezentantka Polski Ewa Pajor spędziła na boisku w barwach zwycięskiego zespołu pełne 90 minut. Do siatki trafiały jednak w pierwszej połowie Jule Brand i Dominique Janssen.

Drużyna „Wilczyc” zwycięża w tych rozgrywkach nieprzerwanie od sezonu 2014/2015. 27-letnia Polka, która dołączyła tam latem 2015 roku strzeliła do tej pory cztery gole w meczach finałowych.

VfL Wolfsburg w żeńskiej Bundeslidze uplasował się tymczasem za Bayernem Monachium. Ma już jednak zapewnione wicemistrzostwo Niemiec, które gwarantuje udział w drugiej rundzie eliminacji kobiecej Ligi Mistrzów.

Ewa Pajor przed transferem do VfL Wolfsburg była związana z Medykiem Konin. W barwach niemieckiej ekipy poza dziewięcioma triumfami w krajowym pucharze sięgnęła także pięć razy po tytuł mistrzowski i czterokrotnie dotarła do finału żeńskiej Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie tych ostatnich rozgrywek zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

W reprezentacji Polski występuje od 2013 roku. Z dorobkiem 59 goli w 75 meczach jest najskuteczniejszą zawodniczką w jej historii.

Podczas letniego okienka transferowego spodziewane są przenosiny Ewy Pajor do Barcelony. Kwota odstępnego ma wynieść około pół miliona euro, przez co Polka stanie się najdrożej sprzedaną zawodniczką Bundesligi.