Exequiel Palacios przenosi się do Europy. Argentyńczyk zagra w Bayerze!

Exequiel Palacios przenosi się do Europy. Argentyńczyk zagra w Bayerze! fot. Exequiel Palacios I Twitter
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cesar Luis Merlo

Jak pisze César Luis Merlo z TyC Sports, Exequiel Palacios przeniesie się z River Plate do Bayeru.

W przeszłości 21-letni pomocnik był łączony m.in. z Barceloną i Realem Madryt. Ostatnio do ofensywy w sprawie jego transferu miał przejść Ajax. Według Merlo nowym klubem Palaciosa będzie jednak Bayer. Jak czytamy, sprawa przeprowadzki Argentyńczyka jest już przesądzona.

W umowie Palaciosa z River Plate widnieje klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 15 milionów euro. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie dojdzie do jej aktywowania. W takim przypadku argentyński klub, do którego należy 75 procent praw do karty zawodnika, tak naprawdę zarobiłby na nim 11,25 miliona euro. Kluby wypracowały porozumienie, zgodnie z którym na konto River ma spłynąć przynajmniej 13 milionów. Do tego dojdzie procent zysku z kolejnego transferu piłkarza.

Transakcja jest finalizowana. Palacios ma opuścić River po meczu Copa Argentina z Central Córdoba Santiago del Estero, który odbędzie się 14 grudnia.

Czterokrotny reprezentant Argentyny ma na koncie 74 występów w pierwszym zespole River. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył 10 asyst. W zeszłym roku wygrał z nim Copa Libertadores. W tym - doszedł do finału tych rozgrywek, gdzie lepsze okazało się Flamengo (1:2).

W Leverkusen Palacios szykowany jest na następcę Kaia Havertza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy