Fantastyczny występ gracza Liverpoolu w hicie Premier League. Jasny sygnał w stronę Arne Slota

2024-10-21 00:12:15; Aktualizacja: 4 dni temu
Fantastyczny występ gracza Liverpoolu w hicie Premier League. Jasny sygnał w stronę Arne Slota Fot. Mike Jones/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info | Liverpool

Liverpool okazał się lepszy, wygrywając z Chelsea w niedzielnym hicie ósmej kolejki Premier League (2:1). Świetne zawody w szeregach gospodarzy rozegrał Curtis Jones. 23-latek miał udział przy obu trafieniach dla swojego zespołu. W pierwszej połowie wywalczony przez niego rzut karny na gola zamienił Mohamed Salah, a po zmianie stron to sam 23-latek trafił do siatki.

Liverpool wyśmienicie spisuje się dotychczas pod wodzą nowego szkoleniowca w osobie Arne Slota. Za kadencji holenderskiego trenera „The Reds” ponieśli zaledwie jedną ligową porażkę, a w pozostałych sześciu meczach w ramach zmagań Premier League za każdym razem zgarniali komplet punktów.

Podobnie było w niedzielne popołudnie, kiedy na Anfield zawitała londyńska Chelsea. Goście musieli uznać wyższość aktualnego lidera tabeli, który na własnym terenie zwyciężył 2:1.

Udział przy obu bramkach w drużynie gospodarzy miał Curtis Jones. W pierwszej połowie wywalczył on rzut karny, którego na gola zamienił następnie Mohamed Salah. Po zmianie stron sam zapisał się natomiast na liście strzelców, wykorzystując świetne dogranie futbolówki od wspomnianego Egipcjanina.

23-latek zanotował koncertowy występ, w związku z czym po końcowym gwizdku arbitra został wybrany najlepszym graczem tego spotkania.

- Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Miałem udział przy bramkach, ale najważniejsze jest to, że odnieśliśmy zwycięstwo - powiedział Curtis Jones w wywiadzie dla klubowych mediów.

Świetne zawody w wykonaniu młodego pomocnika „The Reds” docenili także obserwatorzy pojedynku.

„Fantastyczny jest dziś Curtis Jones”, „Curtis Jones przechodzi dziś samego siebie”, „Podsumowanie dobrego występu Curtisa Jonesa. Dwa wypracowane karne, stworzona sytuacja przy nieuznanej bramce Gakpo i teraz gol. Bardzo dobra decyzja Slota o wystawieniu go w wyjściowym składzie” - czytamy na platformie X.

Niedzielne starcie było dla tego zawodnika dopiero drugim w wyjściowym składzie Liverpoolu w ramach obecnego sezonu na poziomie Premier League.

Występem przeciwko Chelsea przedstawił Arne Slotowi mocne argumenty za tym, aby wystawiać go na boisku częściej od pierwszych minut.