Fatalne wieści w sprawie Ewy Pajor. To może być dla niej koniec sezonu

2025-10-12 19:31:59; Aktualizacja: 1 godzina temu
Fatalne wieści w sprawie Ewy Pajor. To może być dla niej koniec sezonu Fot. IMAGO / ZUMA Press Wire
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: 3cat.cat

Ewa Pajor mecz Atlético Madryt - FC Barcelona zakończyła przedwcześnie z uwagi na uraz kolana. Po reakcji Polki od razu można było wywnioskować, że uległa ona poważnej kontuzji. Według 3cat.cat doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego, co oznacza od dziewięciu do 12 miesięcy przerwy.

Ewa Pajor w 53. minucie meczu Atlético Madryt - FC Barcelona (6:0) wpisała się na listę strzelców. Niestety niespełna 20 minut później Polka zmuszona była opuścić boisko ze łzami w oczach.

Podczas walki o piłkę z przeciwniczką po prawej stronie pola karnego ucierpiało kolano 28-letniej napastniczki. Reakcja zapłakanej zawodniczki od początku wskazywała na to, że jest to poważny uraz.

Jak udało się dowiedzieć 3cat.cat, Pajor najprawdopodobniej doznała zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Tego typu kontuzja wymaga zazwyczaj od dziewięciu do 12 miesięcy przerwy od występów. Jeśli przedstawiony scenariusz potwierdzi się, oznacza to, że nie zobaczymy już Polki w trwającej kampanii.

Na oficjalne wieści trzeba będzie jednak poczekać przynajmniej do poniedziałku. Wtedy reprezentantka naszego kraju przejdzie dokładne badania.

28-latka podczas tegorocznej gali France Football uhonorowana została nagrodą imienia Gerda Müllera, przyznawanej dla najskuteczniejszej zawodniczki sezonu. Pajor zakończyła poprzednią kampanię z imponującym dorobkiem w postaci 52 goli i 18 asyst.