Faworyzowany kandydat na selekcjonera Niemiec na wyciągnięcie ręki. Prezent od klubu

Faworyzowany kandydat na selekcjonera Niemiec na wyciągnięcie ręki. Prezent od klubu fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) coraz bardziej przekonuje się o przeprowadzeniu rozmowy o pracę z Julianem Nagelsmannem po sporym ustępstwie, na jakie zgodził się Bayern Monachium – przekazał Florian Plettenberg.

W październiku na stanowisku trenera reprezentacji Niemiec z pewnością zadebiutuje nowa postać. Miniona niedziela była ostatnią dla Hansiego Flicka. Gospodarz EURO 2024 dzień wcześniej w zawstydzający sposób poniósł porażkę w towarzyskim meczu z Japonią (1:4).

Zastępcą 58-latka na jedno spotkanie został Rudi Völler, pełniący na co dzień rolę dyrektora sportowego DFB. We wtorek zarządzi kadrą w ramach kolejnego sparingu – tym razem z Francją.

W międzyczasie trwa zintensyfikowana selekcja kandydatów. Grono jest coraz węższe. Federacja posunęła się nawet do rozważenia kandydatury z zagranicy, a to rzadki zabieg w jej przypadku.

***

Kurczy się lista następców Hansiego Flicka. Nie rozpoczęto rozmów z głównym kandydatem

***

Media naszego zachodniego sąsiada przekonują jednak, że największe szanse na angaż przyznaje się Julianowi Nagelsmannowi. De facto został on odsunięty od pełnienia obowiązków w Bayernie Monachium tuż przed końcem marca bieżącego roku na rzecz Thomasa Tuchela, więc nadal pobiera wynagrodzenie. Działacze z Allianz Arena liczyli, że tego lata znajdzie się interesant, który aktywuje klauzulę wykupu szkoleniowca.

Istniał temat Chelsea, Tottenhamu i PSG, ale ostatecznie menedżer nie porozumiał się z żadną z firm.

Dziennikarzowi Sky udało się ustalić, że „Bawarczycy” są skłonni odstąpić od pomysłu przyjęcia kwoty odstępnego wobec niemieckiej kadry, byle tylko usunąć nazwisko z listy płacowej.

Bayern ma też świadomość, że DFB nie stać na taką operację finansową.

Kontrakt 36-latka z przeszłością w RB Lipsk obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy