FC Barcelona bardzo blisko dopięcia transferu obrońcy

FC Barcelona bardzo blisko dopięcia transferu obrońcy fot. charnsitr / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter] | Matteo Moretto [Twitter]

FC Barcelona jest o krok od wypracowania pełnego porozumienia z Chelsea w sprawie Marcosa Alonso. Londyńczycy otwierają się na odejście swojego obrońcy - podaje Fabrizio Romano i Matteo Moretto.

Drogi „Dumy Katalonii” i „The Blues” krzyżują się w trwającym oknie nader często. Obydwie strony spotykały się ze sobą przy okazji negocjacji w sprawie Andreasa Christensena, Raphinhi, César Azpilicueta czy Julesa Koundé. Większość z tych transferowych batalii wygrała katalońska ekipa, wywołując tym samym rozgoryczenie u Anglików.

Do niedawna wicemistrz Hiszpanii walczył usilnie o angaż wspomnianego Azpilicuety, lecz finalnie 32-latek parafował z londyńczykami nową umowę, ucinając tym samym wszelkie spekulacje.

Interesy Barcelony w Londynie na tym się jednak nie kończą, gdyż ta nadal zabiega o usługi Marcosa Alonso, zdecydowanego na hitową przeprowadzkę.

Fabrizio Romano podaje, że sprawa nabrała ostatnio tempa, a jej zwieńczenie jest naprawdę blisko. Obydwie strony znajdują się na finiszu negocjacji. Dynamizacja rozmów nastąpiła po tym, jak Chelsea zapewniła już sobie niemalże angaż Marca Cucurelli z Brighton Hove & Albion.

Wszystko ma teraz zależeć od Thomasa Tuchela, posiadającego w klubie dużą władze w kontekście transferów.

Zdaniem Matteo Moretto działacze ze Stamford Bridge od początku liczyli się z odejściem 31-latka, optując bardziej za pozostaniem w klubie Césara Azpilicuety, będącego istotną postacią zarówno na boisku, jak i w szatni.

Marcos Alonso barw Chelsea broni od 2016 roku. Wówczas to lewy obrońca opuścił po dobrym okresie Fiorentinę za 23 miliony euro. Od tego czasu w niebieskiej koszulce rozegrał 211 spotkań.

Dziewięciokrotny reprezentant Hiszpanii od 2005 roku szkolił się w akademii Realu Madryt, skąd pięć lat później odszedł do Boltonu.

Wraz z londyńczykami zdobył wszystkie istotne trofea – mistrzostwo i Puchar Anglii, a na arenie europejskiej Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Superpuchar Europy.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy