FC Barcelona bezwzględna w sprawie dwóch zawodników. Do 31 sierpnia muszą odejść z klubu

FC Barcelona bezwzględna w sprawie dwóch zawodników. Do 31 sierpnia muszą odejść z klubu fot. Ian Peter Morton / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport

Samuel Umtiti i Martin Braithwaite otrzymali od Barcelony ultimatum, które nakazuje im opuścić klubu do 31 sierpnia bieżącego roku. W innym przypadku klub rozwiąże jednostronnie ich kontrakty – donosi „Sport”.

Katalończycy zaszokowali swoją ofensywą transferową cały świat, finalizując transfery niezwykle uzdolnionych i powszechnie znanych zawodników. Działania prezydenta Joana Laporty i dyrektora Mateu Alemany’ego robią wrażenie, lecz nadwyrężyły znacznie budżet klubu, który musi szukać sposobu na znalezienie funduszy innych niż kolejne dźwignie finansowe.

Pozornie najprostszym sposobem jest rozstanie się z niechcianymi zawodnikami, odciążając tym samym nieco listę płac. Jak się okazuje, tak łatwo prezentuje się to tylko w teorii.

Samuel Umtiti i Martin Braithwaite mimo jasnych przekazów, że nie figurują w planach klubu na przyszłe lata zwlekają ze zmianą otoczenia, odrzucając zaloty innych ekip.

Martin Braithwaite otrzymuje wiele zapytań ze strony hiszpańskich drużyn, lecz ten sukcesywnie je ignoruje. Duńczyk znajduje się ponoć jeszcze na radarze saudyjskich i katarskich klubów.

Podobnie nieciekawie klaruje się sytuacja 28-letniego francuskiego stopera. Ten pobiera w Katalonii pokaźną pensję, a więc nie kwapi się szczególnie ze zrezygnowania z dużych pieniędzy.

Barcelona ma dość takiej postawy i stara się wymusić na niesfornej dwójce odejście, stawiając jej ultimatum.

Zarówno defensor, jak i napastnik muszą opuścić klub do 31 sierpnia. Jeśli tak się nie stanie to ich umowy zostaną jednostronnie rozwiązane.

Działacze „Dumy Katalonii” wierzą, że dobór tak drastycznych środków zmieni nastawienie wspomnianego duetu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy