FC Barcelona bezwzględna wobec Umtitiego. Hiszpanie szukają mu klubu na siłę

FC Barcelona bezwzględna wobec Umtitiego. Hiszpanie szukają mu klubu na siłę fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Samuel Umtiti nie chce odchodzić z Barcelony, ale klub już postanowił, że tego lata w końcu uwolni się od Francuza. Mając to na uwadze, Katalończycy rozglądają się za chętnym na usługi stopera - przekonuje „Marca”.

Od czasu mundialu w 2018 roku, sytuacja 27-letniego dziś zawodnika uległa diametralnej zmianie. Nie dość, że nie może on liczyć na regularne występy w podstawowym składzie, to jeszcze stał się zwyczajnie nikomu niepotrzebny.

Joan Laporta otwarcie mówi o nowym cyklu, a Samuel Umtiti jest częścią projektu, który prezydent klubu chce raz na zawsze zakończyć.

Defensor od kilku lat jest typowany do odejścia, ale za każdym razem rzutem na taśmę zostaje na kolejny sezon. Tym razem, jak podaje „Marca”, ma być inaczej.

Francuz znajduje się w pierwszej ósemce, jeśli chodzi o najwyższe gaże w zespole. Zważywszy na ten fakt, rozwiązanie kontraktu ważnego do 30 czerwca 2023 roku nie wchodzi w grę, bowiem wiązałoby się to z koniecznością wypłacenia piłkarzowi sowitej sumy.

FC Barcelona już przekazała przedstawicielowi Umtiitego, że na niego nie liczy i zaczęła mu szukać na siłę nowego pracodawcy. On sam nie kwapi się do negocjacji z innymi ekipami.

Według „Marki” obecnie największe zainteresowanie środkowym obrońcą wykazują rodzime kluby, a jedną z opcją najprawdopodobniej byłby Olympique Lyon. Przeszkodą jest jednak tutaj wysokie wynagrodzenie. I tak koło się zamyka.

Nie zmienia to faktu, że „Duma Katalonii” stawia sprawę jasno, oczekując rozstania podczas najbliższego okna transferowego. Wstępnie chciałaby ona zarobić co najmniej pięć milionów euro, choć liczy, że uda się znaleźć podmiot, który wyłoży dwa razy tyle.

Umtiti, zmagając się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, w sezonie 2020/2021 wziął udział w 16 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy