FC Barcelona chce ubiec konkurencję. Jest gotowa zapłacić więcej za Lautaro Martíneza

FC Barcelona chce ubiec konkurencję. Jest gotowa zapłacić więcej za Lautaro Martíneza fot. Racing Club
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport | Gianluca Di Marzio

FC Barcelona przejawia gotowość do wyłożenie większej sumy za Lautaro Martíneza niż tą umożliwiającą mu opuszczenie klubu w pierwszym tygodniach lipca.

„Duma Katalonii” zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że środkowy napastnik cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony czołowych europejskich klubów takich jak Real Madryt czy Manchester United i dlatego nie zamierza niczego zostawiać przypadkowi.

Włoskie media informują, że ekipa z Camp Nou planuje rozpoczęcie bezpośrednich negocjacji z Interem Mediolan, aby zapewnić sobie usługi 22-letniego zawodnika i w tym celu jest gotowa zaoferować za niego wyższą kwotę niż tą umożliwiającą mu opuszczenie szeregów ekipy ze Stadio Giuseppe Meazzy między 1 a 15 lipca.

Przypominamy, że w tym okresie reprezentant Argentyny może zostać wykupiony przez jeden z klubów występujących poza Serie A za sumę wynoszącą 111 milionów euro.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” nie chcą na razie słyszeć o możliwym zakończeniu współpracy z Lautaro Martínezem i planują przed końcem sezonu zawrzeć z nim nową umowę, w której niekorzystny dla nich zapis zostałby usunięty z kontraktu piłkarza.

Gianluca Di Marzio uważa, że ten stan rzeczy nie przeszkadza Barcelonie i ta pragnie wysforować się na pozycję lidera w walce o ewentualny podpis napastnika.

Wspomniane źródła dodają, że nadwyżka ponad kwotę 111 milionów euro miałaby zostać rozliczona poprzez włączenie w całą transakcję piłkarzy „Dumy Katalonii”. W tym aspekcie zespół z Mediolanu mógłby zażądać Arturo Vidala i Ivana Rakiticia od ekipy z Camp Nou.

Reprezentant Argentyny strzelił 16 bramek oraz zanotował cztery asysty w dotychczas 28 rozegranych meczach w barwach „Nerazzurrich”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy