FC Barcelona: Clément Lenglet na radarze czterech klubów z Premier League

FC Barcelona: Clément Lenglet na radarze czterech klubów z Premier League fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Clément Lenglet cieszy się sporym zainteresowaniem. Chęć do nawiązania z nim współpracy miały wyrazić angielskie ekipy takie jak Everton, West Ham United, Tottenham oraz Arsenal - poinformowało „Mundo Deportivo”.

Zarząd „Dumy Katalonii” dąży do przedwczesnego zakończenia współpracy z przynajmniej kilkoma zawodnikami, aby zrównoważyć klubowy budżet do tego stopnia, aby móc sobie pozwolić na podpisanie nowej umowy z Leo Messim.

Jednym z piłkarzy, który może to umożliwić jest Clément Lenglet. Reprezentant Francji nie znajduje się w gronie graczy niezbędnych Ronaldowi Koemanowi i dlatego w razie wpłynięcia za niego korzystnej oferty mógłby otrzymać zgodę na opuszczenie szeregów Barcelony.

Gerard Romero z RAC1 poinformował nie tak dawno, że taka sytuacja może mieć wkrótce miejsce, ponieważ zespół z Camp Nou prowadzi rozmowy z jedną z ekipy z Premier League.

Wówczas w mediach przewijały się nazwy dwóch angielskich klubów zainteresowanych usługami środkowego obrońcy w postaci West Hamu United oraz Evertonu.

Teraz „Mundo Deportivo” przekonuje, że do tego grona dołączyły Arsenal i Tottenham. Ci drudzy dopinają ostatnie formalności związane z zakontraktowaniem Cristiana Romero, ale wobec możliwego odejścia Toby'ego Alderweirelda i niepewnej przyszłości Davinsona Sáncheza mogą zostać zmuszeni do sprowadzenia jeszcze jednego defensora.

Z kolei „Kanonierzy” poszukują na rynku okazji do sprowadzenia wartościowych zawodników, aby móc podjąć skuteczną walkę o powrót do rywalizacji w europejskich pucharach w następnym sezonie.

Lenglet trafił do Barcelony z Sevilli za 35,9 miliona euro w lipcu 2018 roku. W minionym sezonie wystąpił w 48 meczach ekipy z Camp Nou i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy