FC Barcelona do końca czerwca chce pożegnać się z trzema piłkarzami

FC Barcelona do końca czerwca chce pożegnać się z trzema piłkarzami fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sport

FC Barcelona planuje parę wzmocnień w letnim oknie transferowym, ale najpierw musi pozbyć się niechcianych graczy. W tym gronie znajdują się Ansu Fati, Ferran Torres i Franck Kessié – czytamy w „Sporcie”.

Klub z Katalonii musi zintensyfikować działania zmierzające do odciążenia budżetu płacowego przed rejestracją nowych zawodników w zgodzie z regulaminem LaLigi. Tak też do końca czerwca przewidziane są pierwsze odejścia mistrzów Hiszpanii. Podkreśla się, że sfinalizowanie dwóch transakcji sprzedażowych to absolutny obowiązek.

Barçie najbardziej zależy na jakościowych nabytkach, takich jak İlkay Gündoğan. Dlatego główny cel działaczy na najbliższe tygodnie stanowi poszerzenie marginesu ekonomicznego w kwestiach kontraktowego wynagrodzenia.

Dyrektor sportowy Mateu Alemany porozmawia z agentami wcześniej wymienionych piłkarzy o możliwości jak najszybszej akceptacji ofert od innych pracodawców. Z kolei trener Xavi na zaplanowanym spotkaniu ma dać wyraźnie do zrozumienia wspomnianej trójce, iż nie zawrze ich w planach na następny sezon ze względu na proceduralne ograniczenia.

Proces ten wcale nie musi ruszyć jak z płatka, bo wcześniej żaden zawodnik nie zgłaszał chęci do zmiany otoczenia. Propozycje spoza Camp Nou się jednak pojawiają.

Jorge Mendes, agent Fatiego, analizuje ofertę od Wolverhampton Wanderers, ale czeka również na zgłoszenia od innych ekip. Fati miał nadzieję na odegranie większej roli w macierzystym klubie, ale nie osiągnął wystarczającego pułapu, aby liczyć się w walce o podstawowy skład.

Aktualnie niewiele się dzieje w kwestii Torresa. 23-latek wierzy, że nadal może się rozwinąć w Barcelonie, ale argumenty poltyki klubu przytłaczają te oczekiwania. Napastnika obserwuje kilka firm, ale na razie brakuje konkretów.

Franck Kessié? W jego sytuacji może być różnie. Kontynuacja przygody w Barcelonie wchodzi w grę, ale jeśli na stole pojawi się oferta w wysokości 30 milionów euro, klub ją zaakceptuje.

Poza tym przyszłości w zespole Xaviego nie mają już powracający z wypożyczeń Clément Lenglet, Samuel Umtiti czy Nicolás González.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy