FC Barcelona: Dwóch kandydatów na następcę Sergio Busquetsa

FC Barcelona: Dwóch kandydatów na następcę Sergio Busquetsa fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

FC Barcelona po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej będzie zmuszona sprowadzić nowego defensywnego pomocnika, co ma związek z planowanym odejściem Sergio Busquetsa. W tej chwili opcje są dwie - informuje „Marca”.

Mimo że 34-letni Hiszpan w bieżących rozgrywkach błyszczy formą, prezentując chociażby znakomity przegląd pola, jego kariera na Camp Nou zbliża się do końca.

Umowa wychowanka „Blaugrany” obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i nic nie wskazuje na to, aby miała zostać przedłużony.

Jak podaje „Marca”, obecnie najbardziej prawdopodobne jest rozstanie obu stron oraz wyjazd doświadczonego piłkarza do Major League Soccer.

Idąc tym tropem, FC Barcelona powoli planuje przyszłość bez Sergio Busquetsa, swojego kapitana.

Od dłuższego czasu na jej celowniku znajduje się Rúben Neves. Na swoich radarach ma ona również Martína Zubimendiego. To w tej chwili najpoważniejsi kandydaci do zastąpienia 137-krotnego reprezentanta „La Furia Roja”.

Zawodnicy są wyceniani na około 40 milionów euro, lecz w przypadku gracza Realu Sociedad jego klauzula wykupu wynosi o 20 milionów więcej, a klub ten dotąd nie był zbyt skory negocjowania kwot wpisanych do kontraktów.

25-letni Portugalczyk podczas trwającego sezonu rozegrał w barwach Wolverhampton Wanderers osiem spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. W tym samym czasie 23-letni Hiszpan uzbierał o jeden mecz mniej, a swoją obecność zaznaczył asystą.

Wracając do Busquetsa, już teraz ma on na swoim koncie 684 występy w koszulce „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy