FC Barcelona: Dwóch kandydatów na następcę Sergio Busquetsa

FC Barcelona: Dwóch kandydatów na następcę Sergio Busquetsa fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

FC Barcelona po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej będzie zmuszona sprowadzić nowego defensywnego pomocnika, co ma związek z planowanym odejściem Sergio Busquetsa. W tej chwili opcje są dwie - informuje „Marca”.

Mimo że 34-letni Hiszpan w bieżących rozgrywkach błyszczy formą, prezentując chociażby znakomity przegląd pola, jego kariera na Camp Nou zbliża się do końca.

Umowa wychowanka „Blaugrany” obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i nic nie wskazuje na to, aby miała zostać przedłużony.

Jak podaje „Marca”, obecnie najbardziej prawdopodobne jest rozstanie obu stron oraz wyjazd doświadczonego piłkarza do Major League Soccer.

Idąc tym tropem, FC Barcelona powoli planuje przyszłość bez Sergio Busquetsa, swojego kapitana.

Od dłuższego czasu na jej celowniku znajduje się Rúben Neves. Na swoich radarach ma ona również Martína Zubimendiego. To w tej chwili najpoważniejsi kandydaci do zastąpienia 137-krotnego reprezentanta „La Furia Roja”.

Zawodnicy są wyceniani na około 40 milionów euro, lecz w przypadku gracza Realu Sociedad jego klauzula wykupu wynosi o 20 milionów więcej, a klub ten dotąd nie był zbyt skory negocjowania kwot wpisanych do kontraktów.

25-letni Portugalczyk podczas trwającego sezonu rozegrał w barwach Wolverhampton Wanderers osiem spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. W tym samym czasie 23-letni Hiszpan uzbierał o jeden mecz mniej, a swoją obecność zaznaczył asystą.

Wracając do Busquetsa, już teraz ma on na swoim koncie 684 występy w koszulce „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy