FC Barcelona finalizuje upragniony transfer. Potrzeba jeszcze zgody kandydatów na prezydenta

FC Barcelona finalizuje upragniony transfer. Potrzeba jeszcze zgody kandydatów na prezydenta fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Eric García może w najbliższych dniach zasilić szeregi Barcelony - uważa „Mundo Deportivo”.

„Duma Katalonii” zaczęła zabiegać o względy byłego członka swojej akademii już przed rozpoczęciem ostatniego letniego okna transferowego i uzyskała wówczas aprobatę ze strony utalentowanego zawodnika, który wyraził chęć powrotu na Camp Nou w postaci odmówienia podpisania nowego kontraktu z Manchesterem City.

Tym samym klub z Etihad Stadium stanął przed trudnym wyborem, ponieważ dotychczasowa umowa 20-latka wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Początkowo „The Citizens” odrzucali kategorycznie możliwość sprzedaży środkowego obrońcy.

Ta sytuacja uległa jednak zmianie po zapewnieniu sobie przez angielski zespół usług Nathana Aké'a i Rúbena Diasa. FC Barcelona nie mogła mimo wszystko w zaistniałej sytuacji liczyć na promocyjne warunki, ponieważ Manchester City oczekiwał otrzymania łącznej propozycji opiewającej na 20 milionów euro.

Aktualny wicemistrz Hiszpanii w obliczu kryzysu finansowego wywołanego przez pandemię koronawirusa nie mógł sobie pozwolić na wyłożenie takiej sumy, dlatego postanowił odłożyć swoje plany dotyczące sprowadzenia Erica Garcíi do zimy.

Przez ten czas ekipa z Etihad Stadium tylko nieznacznie obniżyła swoje wymagania do poziomu 15 milionów euro, dlatego „Duma Katalonii” pogodziła się z faktem, że nawiąże współpracę z czterokrotnym reprezentantem kraju dopiero przed startem sezonu 2021/2022, kiedy to ten dołączy do niej na zasadzie wolnego transferu.

Fabrizio Romano poinformował nawet pod koniec roku, że obie strony osiągnęły już pełne porozumienie i 20-latek zwiąże się wówczas z drużyną z Camp Nou do 30 czerwca 2026 roku.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że Manchester City zdał sobie świadomość, że w takiej sytuacji nic nie zarobi na odejściu środkowego obrońcy i dlatego miał jeszcze bardziej zejść z ceny do łącznej kwoty opiewającej na 10 milionów euro (5 milionów euro podstawy i 5 milionów euro zawartych w bonusach) oraz zgodził się na uiszczenie pierwszej raty z tytułu sprzedaż defensora dopiero po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Taka forma transakcji przypadła do gustu tymczasowym władzom Barcelony, które będą teraz dążyły do jak najszybszego zawarcia umowy z Erikiem Garcíą.

Aby jednak transfer z udziałem Hiszpana stał się faktem, to najpierw czterej kandydaci na stanowisko prezydenta klubu muszą wyrazić zgodę na jego zrealizowanie, w przeciwnym razie cała operacja zostanie wstrzymana przynajmniej do ostatniego tygodnia stycznia, kiedy to wybrany nowy zarząd będzie musiał podjąć decyzję o zatwierdzeniu - lub nie - transakcji z udziałem gracza „The Citizens”.

20-latek dołączył do ekipy z Etihad Stadium w lipcu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w 30 meczach angielskiego zespołu, w których zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy