FC Barcelona i AC Milan po najmłodszego holenderskiego debiutanta w Bundeslidze

FC Barcelona i AC Milan po najmłodszego holenderskiego debiutanta w Bundeslidze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

W styczniu celem Barcelony i Milanu będzie angaż nowego stopera. Jednym z kandydatów jest Melayro Bogarde z TSG 1899 Hoffenheim - informuje Gianluca Di Marzio.

Holender, choć dopiero przed trwającym sezonem awansował do pierwszego zespołu „Wieśniaków”, to jego debiut w seniorskiej piłce nastąpił już w poprzedniej kampanii. 30 maja, dwa dni po ukończeniu przez gracza 18 lat, wystąpił on w rywalizacji z FSV Mainz. W ten sposób został najmłodszym piłkarzem z Holandii, który dostąpił tego zaszczytu.

Ten fakt przyciągnął uwagę ekip z Premier League, z Manchesterem City na czele. Środkowy obrońca odrzucił jednak ofertę Pepa Guardioli i spółki. Nie zamierzał bowiem zaraz po transferze przenosić się na wypożyczenie do innej drużyny, a taki był plan „Obywateli”.

Mimo fiaska transferowego, Melayro Bogarde na brak zainteresowania jego osobą nie może narzekać. Di Marzio przekonuje, że znalazł się on na radarach Barcelony oraz Milanu i oba te kluby już skontaktowały się jego otoczeniem.

Celem jest sprowadzenie obiecującego piłkarza w styczniu, a tym, co może zadecydować o realizacji tego pomysłu jest fakt, że kontrakt defensora wygasa 30 czerwca 2021 roku. Tym samym, jeśli nie uda się Niemcom przedłużyć współpracy, będzie to ostatnia okazja do zarobku.

W tym kontekście dodajmy, że oba zespoły już od lata starają się o pozyskanie nowego stopera, a zimą mają zrobić wszystko, aby zadowolić swoich trenerów.

Bieżące rozgrywki przyniosły dla trzykrotnego reprezentanta „Oranje” do lat 18 dwa występy w trykocie TSG 1899 Hoffenheim, w tym jeden debiutancki - przeciwko Slovanowi Liberec, tym razem w Lidze Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy