FC Barcelona idzie na wojnę z Arthurem. Brazylijczyk ma zostać ukarany!

FC Barcelona idzie na wojnę z Arthurem. Brazylijczyk ma zostać ukarany!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

„Duma Katalonii” zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec Arthura, który odmówił dalszego reprezentowania barw zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Środkowy pomocnik odmówił w ostatnich dniach powrotu na Półwysep Iberyjski z rodzimej Brazylii i zakomunikował w telefonicznej rozmowie z jednym z przedstawicieli klubu, że nie ma już w planach rozpoczęcia przygotowań w klubie do rewanżowego starcia z Napoli w Lidze Mistrzów (8 sierpnia).

„Mundo Deportivo” poinformowało, że takie zachowanie blisko 24-letniego zawodnika zostało podyktowane przede wszystkim odrzuceniem go Quique Setiéna w końcowej fazie LaLigi i wcześniejszym wypchnięciem go na siłę do Juventusu.

Tym samym Arthur uznał, że jest już niepotrzebny Barcelonie i dlatego postanowił samowolnie zakończyć przedwcześnie swój pobyt w „Dumie Katalonii” przed rozpoczęciem nowej przygody w „Starej Damie”.

Dziennikarze „Sportu” przekonują, że władze drużyny z Camp Nou są wściekłe na Brazylijczyka i zamierzają wyciągnąć wobec jego osoby poważne konsekwencje dyscyplinarne.

Te mają się wiązać najprawdopodobniej tylko z karą finansową, ponieważ klub przy takim zachowaniu środkowego pomocnika nie planuje pójść mu teraz na rękę i tym samym nie zgodzi się na jego wcześniejsze formalne rozstanie z zespołem.

FC Barcelona miała wcześniej wyrazić gotowość do podjęcia dialogu blisko 24-letnim zawodnikiem w kwestii umożliwienia mu szybszego dołączenia do Juventusu, ale Arthur nie dawał im aż do tego momentu żadnych sygnałów, że chciałby już teraz odejść z „Dumy Katalonii”.

Ekipa z Camp Nou jest skłonna wycofać się z wymierzenia kary wobec Brazylijczyka, o ile ten przeprosi klub oraz kolegów z drużyny i następnie przyleci do Hiszpanii, aby omówić zaistniałą sytuację.

Wychowanek Grêmio Porto Alegre trafił do Barcelony w lipcu 2018 roku. Od tego czasu wystąpił w 72 spotkaniach i strzelił w nich cztery gole oraz zanotował sześć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy