FC Barcelona: Konrad de la Fuente odchodzi z klubu. Czas wykonać krok naprzód

FC Barcelona: Konrad de la Fuente odchodzi z klubu. Czas wykonać krok naprzód fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo | RAC1

Konrad de la Fuente będzie kontynuował karierę w Olympique’u Marsylia, do którego niebawem zostanie wypożyczony z Barcelony - podaje „Mundo Deportivo”.

W ostatnim czasie Catalunya Ràdio poinformowało, że oba kluby prowadzą ze sobą zaawansowane negocjacje, a w grę wchodzą dwie opcje: transfer definitywny lub wypożyczenie z obowiązkiem kupna. Jednocześnie „Blaugrana” miała dążyć do zapewnienia sobie możliwości odkupu w późniejszym terminie.

Informacje o zainteresowaniu Francuzów skrzydłowym potwierdziła rozgłośnia RAC1, a teraz „Mundo Deportivo” informuje o przesądzonym odejściu 19-latka.

Ostatecznie przedstawiciel Ligue 1 wybrał drugi wariant i zobligował się tym samym do przelania na konto zdobywcy Pucharu Hiszpanii kwoty pięciu milionów euro przed 30 czerwca 2022 roku.

Stosunkowo wysoka suma jest podyktowana faktem, że choć kontrakt obiecującego zawodnika wygasa za 12 miesięcy, to znajduje się w nim opcja po stronie klubu przedłużenia współpracy o dwa lata.

Konrad de la Fuente w minionej kampanii był kluczowym piłkarzem rezerw Barcelony. Jednocześnie zdołał także zadebiutować w pierwszym zespole, a finalnie zagrał w nim trzykrotnie.

Transfer ma zostać potwierdzony w ciągu kilku najbliższych godzin. Jednokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych w Barcelonie B uzbierał łącznie 29 spotkań, strzelił 9 goli i zanotował pięć asyst.

Dla OM będzie to drugie wzmocnienie po angażu Gersona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy