FC Barcelona: Lider w wyścigu o podpis Riquiego Puiga

FC Barcelona: Lider w wyścigu o podpis Riquiego Puiga fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ferran Correas [Sport]

Celta to w tej chwili lider w wyścigu po podpis Riquiego Puiga - informuje Ferran Correas ze „Sportu”.

Nie od dziś wiadomo, że Riqui Puig, który jest wychowankiem FC Barcelony, nie należy do ulubieńców Xaviego. Jeszcze w zimie mówiło się o tym, że w klubie szukają dla niego nowego pracodawcy.

Do transakcji ostatecznie nie doszło, ale przez te pół roku pozycja 22-latka wcale nie poprawiła się. Wygląda na to, że latem już rzeczywiście dojdzie do sprzedaży.

Choć Puig gra raczej sporadycznie, chętnych na niego nie brakuje, bo mówiło się między innymi o Realu Betis oraz Wolverhampton Wanderers. Okazuje się, że jednak inna ekipa jest w tej chwili bliżej, by dopiąć ten ruch - Celta, twierdzi Ferran Correas ze „Sportu”.

Nie jest to zresztą nowy temat, bo przedstawiciel regionu Galicji rzeczywiście od dłuższego czasu śledzi sytuację Puiga i chętnie widziałby go w swojej drużynie.

Z tego względu, że jego kontrakt z Barceloną jest ważny tylko do 30 czerwca 2023 roku, w grę wchodzi raczej transfer definitywny. Zespół z Katalonii oczekuje rzekomo za swojego piłkarza blisko pięć milionów euro i zawarcia opcji późniejszego odkupu.

Środkowy pomocnik rozegrał w tym sezonie 17 meczów, strzelając gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy