FC Barcelona ma plan na Erica Garcíę. Transfer teraz lub zimą

FC Barcelona ma plan na Erica Garcíę. Transfer teraz lub zimą
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” są skłonni odłożyć nieco w czasie podjęcie próby pozyskania Erica Garcíi z Manchesteru City - uważa „Mundo Deportivo”.

Utalentowany defensor jest uważany od pewnego czasu za główny cel transferowy ekipy z Camp Nou w kontekście wzmocnienia formacji defensywnej przed startem nowego sezonu.

Wychowanek Barcelony miałby w przypadku powrotu do rodzimego klubu zająć w pierwszej kolejności miejsce Samuela Umtitiego, aby w niedalekiej przyszłości zostać pełnoprawnym następcą Gerarda Piqué.

Perspektywa ponownego zasilenia szeregów „Dumy Katalonii” przez 19-letniego zawodnika jest dla niego dość atrakcyjną opcją i doskonale świadomość z tego faktu zdają sobie władze Manchesteru City, które bardzo mocno zabiegają o przedłużenie współpracy z młodym obrońcą.

Eric García ma być kuszony przez obecnego pracodawcę sporą podwyżką oraz perspektywą dalszego rozwoju, która ma go doprowadzić do zostania jedną z wiodących postaci w szeregach „The Citizens”.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii nie śpieszy się z podjęciem ostatecznej decyzji na temat swojej najbliższej przyszłości i zdaniem dziennikarzy „Mundo Deportivo”, ten fakt ma działać na korzyść Barcelony.

Ekipa z Camp Nou nawiązałaby naturalnie ponownie współpracę z utalentowanym defensorem już teraz, ale w przypadku trudnych rozmów z Manchesterem City jest skłonna odłożyć podjęcie kolejnej próby sprowadzenia 19-latka na zimowe okno transferowe, ponieważ młody obrońca będzie miał wtedy ważną umowę z angielskim klubem jeszcze przez pół roku.

„Duma Katalonii” liczy na to, że wówczas będzie mogła sprowadzić Erica Garcíę za symboliczną kwotę, o ile „The Citizens” nie zdecydują się zatrzymać go w swoich szeregach do wygaśnięcia kontraktu.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii wystąpił w 19 spotkaniach drużyny z Etihad Stadium w tym sezonie i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Ligue 1 FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Ligue 1

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy