FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń

FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń fot. kivnl / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo | Sport

FC Barcelona chce jak najszybciej wyjaśnić przyszłość wielu piłkarzy swojej drużyny, obniżając przy okazji wydatki na ich wynagrodzenia. Na taki układ nie przystał chociażby Lionel Messi, informuje „Mundo Deportivo”.

We wtorek „Duma Katalonii” mocno zaskoczyła, informując o przedłużeniu współpracy z czterema graczami. Są to Gerard Piqué, Marc ter Stegen, Clément Lenglet i Frenkie de Jong.

Jak zdążył już donieść „Sport”, w ramach porozumienia były reprezentant Hiszpanii zgodził się na obniżkę swojego wynagrodzenia w tym sezonie o 50%. Pensje pozostałej trójki poszły w dół o 30%, a jednocześnie zostali oni zapewnieni, że część należnej im gaży zostanie wypłacona w następnej kampanii.

W międzyczasie świat obiegły spekulacje, jakoby wicemistrz Hiszpanii na tym nie poprzestał i już prowadził rozmowy z Antoine’em Griezmannem, Sergio Busquetsem oraz Sergim Roberto. Tymczasem „Mundo Deportivo” zapewnia, że cała trójka zdążyła odrzucić oferowane im propozycje nowych kontraktów (przy czym początkowo Francuz był ponoć skłonny zawrzeć porozumienie).

Oprócz wspomnianej trójki na taki sam krok zdecydować się mieli Jordi Alba, Ousmane Dembélé, Philippe Coutinho i Lionel Messi.

Mimo wszystko przedstawiciele Barcelony się nie poddają i planowane są dalsze negocjacje ze wspomnianymi graczami.

W kontekście „Atomowej Pchły” dodajmy, że już w lipcu ustalił on warunki dalszej współpracy z klubem, ale fatalna końcówka sezonu sprawiła, że Argentyńczyk zapragnął zmiany pracodawcy. Finalnie jednak zmienił decyzję i pozostał na Camp Nou.

Nieco wcześniej telewizja „Cuatro” informowała o ogólnym niezadowoleniu w szatni po wyjściu przed szereg czterech piłkarzy, którzy ostatecznie przystali na złożone im oferty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy