FC Barcelona: Mingueza odejdzie za darmo?! Zarząd zdecyduje

FC Barcelona: Mingueza odejdzie za darmo?! Zarząd zdecyduje fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo | Muchodeporte.com

Kontrakt Óscara Minguezy wygasa już 30 czerwca, co chce wykorzystać Real Betis - donosi „Mundo Deportivo”.

21-latek awansował do pierwszego zespołu w listopadzie ubiegłego roku i od tego czasu rozegrał 25 spotkań. Po drodze światło dzienne ujrzał jednak raport dyrekcji sportowej, w którym Ramón Planes zaznacza, że ten zawodnik nie gwarantuje występów na najwyższym poziomie.

Tak się składa, że umowa Hiszpana obowiązuje jedynie do 30 czerwca, ale jej przedłużenie będzie wiązało się ze wzrostem wynagrodzenia, które miało już miejsce po uzbieraniu 15 meczów. W dokumentacji znajduje się zapis umożliwiający klubowi kontynuowanie współpracy przez następne 24 miesiące. Jego aktywację rekomenduje… dyrekcja sportowa.

Mając na uwadze fakt, że aktualnie podmiot nie ma urzędującego prezydenta, ostateczna decyzja zostanie podjęta już po wyborach, które odbędą się siódmego marca. Wtedy też poznamy nazwiska członków zarządu.

Sytuacją Óscara Minguezy już zainteresowały się inne kluby z Anglii oraz Hiszpanii. Na liście tej jest Real Betis, który szuka prawonożnego stopera, przy czym nie dysponuje zbyt wielkim budżetem na ten cel. Zakontraktowanie piłkarza FC Barcelony na zasadzie wolnego transferu jest zatem kuszącą opcją.

Jak donosi „Mundo Deportivo”, ekipa prowadzona przez Manuela Pellegriniego zainicjowała już pierwsze kontakty z otoczeniem gracza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy