FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny

FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fernando Polo, Ferran Martínez [Mundo Deportivo]

FC Barcelona ponownie sięgnie po Pierre'a-Emericka Aubameyanga? To możliwe - podają Fernando Polo i Ferran Martínez z „Mundo Deportivo”.

Premierowa przygoda Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Barceloną miała miejsce w pierwszej połowie 2022 roku. Gabończyk dołączył do niej na zasadzie wolnego transferu, strzelił 13 goli w 24 spotkaniach, po czym odszedł za 12 milionów euro do Chelsea. W niej wiedzie mu się średnio. Napastnik wchodzi na murawę w końcówkach meczów lub nie gra wcale. Nie ma go w kadrze na Ligę Mistrzów. Z odejściem z Londynu łączono go już zimą, ale finalnie do tego nie doszło.

Jak czytamy na łamach „Mundo Deportivo”, „Auba” chce wrócić do Barcelony, a kataloński klub bierze pod uwagę taki scenariusz po zakończeniu sezonu. Umiejętności 33-latka są cenione zarówno przez jego działaczy, jak i sztab szkoleniowy. Do tego dochodzi niski koszt jego pozyskania (być może znowu na zasadzie wolnego transferu, jeśli Chelsea rozwiąże z nim kontrakt) oraz otwartość piłkarza do pójścia na ustępstwa pod względem wysokości wynagrodzenia.

Gabończyk mógłby być w Katalonii luksusowym rezerwowym i być wykorzystywany zarówno jako zmiennik Roberta Lewandowskiego na środku ataku, jak i na bokach.

Jednocześnie może być kluczowym zawodnikiem jednoczącym grupę i wprowadzającym dobrą atmosferę. Piłkarz ma wielu przyjaciół w Barcelonie. Można to było dostrzec po niedawnym meczu z Realem Madryt (2:1), kiedy to znalazł się w szatni katalońskiego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy