FC Barcelona może stracić utalentowanego wychowanka na rzecz Leeds United

FC Barcelona może stracić utalentowanego wychowanka na rzecz Leeds United fot. Luis Alvarado Alvarado / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Moisés Llorens [ESPN]

FC Barcelona może stracić latem na rzecz Leeds United Iliasa Akhomacha, o czym informuje na łamach ESPN Moisés Llorens. Wraz z końcem sezonu wygasa bowiem kontrakt zawodnika z liderem LaLigi.

Ilias Akhomach to utalentowany wychowanek FC Barcelony, który do tej pory nie był w stanie na stałe przebić się do pierwszego zespołu. Otrzymywał sporadyczne szanse, ale nie prezentował się na tyle dobrze, by Xavi śmielej na niego postawił.

Umowa kapitana reprezentacji Hiszpanii do lat 19 z „Blugraną” wygasa 30 czerwca 2023 roku. Władze pracują nad nowym porozumieniem, ale w tym momencie ciężko ferować, jak zakończy się ta sprawa.

Mówi się bowiem, że ostatnia propozycja nie jest dla gracza zbyt atrakcyjna i jeśli nie zostanie poprawiona, to ten może poszukać dla siebie zatrudnienia w innym miejscu.

Chętnych nie powinno brakować, bo już jakiś czas temu media łączyły go z przenosinami do AC Milanu. Tam być może w przyszłości miałby za zadanie zastąpić rozchwytywanego Rafaela Leão.

Teraz jednak do gry włączył się kolejny konkurent w postaci Leeds United - donosi na łamach ESPN Moisés Llorens.

Ogromnym zwolennikiem tego ruchu jest dyrektor sportowy przedstawiciela Premier League Victor Orta. Hiszpan doskonale zna rodzimy rynek i uważa, że Akomach byłby znaczącym wzmocnieniem pierwszego zespołu.

Uchodzący od kilku lat za spory talent skrzydłowy rozegrał do tej pory trzy spotkania w pierwszym zespole FC Barcelony.

W drużynie rezerw zanotował natomiast od początku sezonu łącznie 20 meczów, a jego dorobek to jedna bramka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy