FC Barcelona najlepszą drużyną globu. Prym przejęły kobiety [OFICJALNIE]

FC Barcelona najlepszą drużyną globu. Prym przejęły kobiety [OFICJALNIE] fot. MAXSHOT.PL / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: France Football

W trakcie gali rozdania nagród „France Football” po raz pierwszy w historii żeńska ekipa FC Barcelony została ogłoszona najlepszą drużyną minionego roku.

Zespół płci pięknej z Katalonii zasłużenie otrzymał tak zaszczytne uhonorowanie. W minionym sezonie sięgnął po podwójną koronę. Do gabloty klubu trafiły w końcu trofea za wygranie mistrzostwa Hiszpanii oraz Ligi Mistrzów.

Te argumenty okazały się wystarczające, aby Barça świętowała rok świetności z żeńskiej perspektywy.

Co więcej, w całej swojej historii „Blaugranki” sięgnęły aż po osiem krajowych tytułów mistrzowskich, co stanowi największą liczbę w kraju. Nie inaczej jest także w klasyfikacji wszech czasów Pucharu Hiszpanii (Copa de la Reina), po które dziewczyny sięgały dziewięciokrotnie.

Frontową wizytówką całego sukcesu jest Aitana Bonmatí, która otrzymała Złotą Piłkę w kategorii najlepszej piłkarki roku 2023. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się też Salma Paralluelo, Fridolina Rolfö oraz Patri Guijarro.

Z kolei po męskiej stronie futbolu nagrodę za najlepszą drużynę roku odebrał Manchester City.

***

Złota Piłka 2023: Lionel Messi wygrywa po raz ÓSMY. Miejsca 2-10 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2023: Miejsca 11-20 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2023: Miejsca 21-30 [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy