FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE]

FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] fot. Eric Garcia I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Eric García nie zostanie sprowadzony do Barcelony w połowie trwających rozgrywek. Kandydaci na prezydenta klubu nie dali tymczasowym władzom zespołu „zielonego światła” na sfinalizowanie transferu obrońcy z Manchesteru City.

W minionych dniach katalońskie media z optymizmem podchodziły do możliwości zakontraktowania 20-letniego zawodnika przez ekipę z Camp Nou po tym, jak przedstawiciele „The Citizens” postanowili pójść na pewne ustępstwa w stosunku do formy spłaty oraz wysokości kwoty odstępnego za swojego gracza, który jest związany z angielskim klubem do końca obecnego sezonu.

W zaistniałej sytuacji tymczasowe władze Barcelony musiały tylko lub aż uzyskać aprobatę kandydatów na prezydenta aktualnego wicemistrza Hiszpanii, aby móc przejść do domykania formalności związanych ze sprowadzeniem Erica Garcíi.

Obecnie w grze o wspomniane stanowisko pozostało trzech działaczy - Joan Laporta, Victor Font oraz Toni Freixa - i żaden z nich nie zgodził się na to, aby w tym momencie „Duma Katalonii” wykładała jakąkolwiek sumę na pozyskanie utalentowanego defensora, który może dołączyć do nich za darmo latem.

- Nie możemy dać zarządowi listu poparcia do podejmowania takich decyzji. Doszliśmy do wniosku, że jeżeli mamy na oku gracza, któremu kończy się kontrakt, to musimy niego poczekać. Teraz poza pensją dla samego zawodnika musielibyśmy zapłacić jeszcze za transfer - przyznał Laporta cytowany przez „AS-a”.

Tym samym należy przypuszczać, że FC Barcelona nie dokona żadnego wzmocnienia w trwającym oknie i Ronald Koeman będzie miał do dyspozycji tylko obecnych piłkarzy znajdujących się w szerokiej kadrze aktualnego wicemistrza Hiszpanii, co z pewnością nie ułatwi mu walki o najwyższe cele na krajowym oraz międzynarodowym podwórku.

***

FC Barcelona: Wybory prezydenckie nie odbędą się 24 stycznia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy