FC Barcelona nie wykorzystała szansy. Girona rządzi w Katalonii [WIDEO]

Girona podtrzymuje status rewelacji trwającego sezonu LaLigi za sprawą pokonania Barcelony (4:2) i ponownego objęcia prowadzenia w tabeli kosztem Realu Madryt.

Na zakończenie niedzielnej rywalizacji na hiszpańskich boiskach doszło do pojedynku interesującego już nie tylko katalońskich kibiców, ale wszystkich sympatyków LaLigi.

Stało się to możliwe za sprawą rewelacyjnej postawy Girony, która po dotychczas rozegranych meczach w rodzimej elicie wyprzedzała w tabeli urzędującego mistrza kraju.

Na dodatek w przypadku pokonania go w bezpośrednim objęłoby ponownie samodzielne prowadzenie w LaLidze kosztem Realu Madryt po tym, jak ten podzielił się wcześniej punktami z Betisem.

Podopieczni Michela rozpoczęli realizację tego planu od wyjścia na prowadzenie po trafieniu zanotowanym przez Artema Dowbyka, na które odpowiedział Robert Lewandowski.

Girona nie zraziła się jednak tym faktem i jeszcze przed przerwą po raz drugi uzyskała przewagę nad faworyzowanym przeciwnikiem po bramce zdobytej przez Miguela Gutiérreza.

W drugiej części meczu goście uzyskali znaczącą przewagę nad futbolówką i pomimo oddania mniejszej liczby strzałów, to właśnie jej udało się wpakować po raz trzeci futbolówkę do siatki oraz pozbawić marzeń Barcelonę o odniesieniu ważnego zwycięstwa.

Dzieła zniszczenia na utytułowanym przeciwniku dopełnił Valery Fernández.

Nie zmienił tego nawet upór gospodarzy w dążeniu do odwrócenia losów rywalizacji i trafienie zanotowane w doliczonym czasie przez İlkaya Gündoğana, bo odpowiedział na nie doświadczony Cristhian Stuani.

Dzięki tej wygranej Girona może pochwalić się niezaprzeczalną pozycją... najlepszego zespołu w Katalonii i przynajmniej do następnej serii gier w całej Hiszpanii z dwoma punktami przewagi nad Realem Madryt oraz aż siedmiu nad lokalnym przeciwnikiem.