FC Barcelona: Nowy komunikat w sprawie Ronalda Araújo [OFICJALNIE]

FC Barcelona: Nowy komunikat w sprawie Ronalda Araújo [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FC Barcelona I Catalunya Ràdio

Ronald Araújo zdecydował się na leczenie operacyjne - potwierdziła FC Barcelona.

Ronald Araújo doznał urazu na samym początku piątkowego meczu towarzyskiego pomiędzy Urugwajem a Iranem (1:0). Badania przeprowadzone już w Barcelonie wykazały uszkodzenie mięśnia przywodziciela długiego w prawej nodze. Środkowy obrońca stanął przed decyzją dotyczącą metody leczenia - zachowawczej lub operacyjnej. Z najnowszych informacji przekazanych przez klub wynika, że zdecydował się na tę drugą.

„Ronald Araújo przejdzie w środę operację po zerwaniu ścięgna przywodziciela długiego w prawym udzie. Operację przeprowadzi dr Lasse Lempainen pod nadzorem personelu medycznego klubu w Turku w Finlandii” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Barcelonę.

Zdaniem Catalunya Ràdio leczenie zachowawcze oznaczałoby około siedmiotygodniową przerwę, ale wiązałoby się z ryzykiem pojawienia się podobnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Operacja równa się pauzie przez dwa-trzy miesiące. Araújo niemal na pewno ominą więc Mistrzostwa Świata w Katarze.

Mając to na uwadze, urugwajska federacja podobno naciskała na piłkarza, by ten zdecydował się na leczenie zachowawcze. Ten wybrał inaczej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy