FC Barcelona: Nowy-stary prezydent i wielki powrót Guardioli?!

FC Barcelona: Nowy-stary prezydent i wielki powrót Guardioli?! fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TV3 | AS | Marca

Joan Laporta przyznał w rozmowie z telewizją TV3, że pracuje nad zgłoszeniem swojej kandydatury w wyborach na nowego prezydenta Barcelony.

Hiszpański prawnik sprawował wspomnianą funkcję w zespole „Dumy Katalonii” w latach 2003-2010 i bez wątpienia był jednym z ojców sukcesów ekipy z Camp Nou odnoszonych pod wodzą Pepa Guardioli, którego zatrudnił najpierw w charakterze szkoleniowca zespołu rezerw, a później zdecydował się powierzyć mu pierwszą drużynę w 2008 roku.

Joan Laporta nie ukrywa, że chciałby w niedalekim czasie nawiązać do tych czasów i dlatego wyraził swoją gotowość do podjęcia rywalizacji z Josepem Marią Bartomeu o fotel prezydenta klubu.

- Pracuję nad tym, aby przedstawić swoją kandydaturę na prezydenta. Byłem nim już wcześniej i teraz jestem podekscytowany myślą o powrocie. Sytuacja w 2021 roku będzie dramatyczna, ale postaramy się ją odwrócić. Konsultuje się z zaufanymi osobami, żeby przedstawić ludziom w klubie swoją propozycję - powiedział 57-latek, który odniósł się także do sposobu zarządzania zespołem przez obecnego sternika.

- FC Barcelona ma dwa problemy. Wizerunek instytucjonalny będzie musiał się zmienić, bo ten obecny nie jest pożądany. Trzeba też dokonać korekty sytuacji finansowe poprzez zwiększenie przychodów, zmniejszenie wydatków i zredukowanie długu. Znaleźć więcej źródeł finansowania. Można to zrewolucjonizować bez konieczności zmieniania wszystkiego - dodał Hiszpan.

Joan Laporta odniósł się także do możliwego objęcia zespołu przez Pepa Guardiolę lub Xaviego.

- Bardzo chciałbym, żeby Guardiola wrócił, ale teraz jest w Manchesterze City, dlatego to on musi podjąć decyzję o ewentualnym powrocie. Jest punktem odniesienia dla Barcelony i wielu Katalończyków chciałoby, aby ponownie trenował zespół. W odpowiednim momencie porozmawiam z nim na ten temat, bo uważam, że powinien być szkoleniowcem Barcelony od 2021 roku - przyznał były prezydent „Dumy Katalonii”.

- Xavi jest już prawdziwym trenerem i żyje dla piłki nożnej, dlatego to on musi zdecydować o właściwym momencie powrotu. Powinien też pamiętać o tym, że w 2021 roku w szatni będą znajdować się jeszcze jego koledzy z boiska, których musiałby poprowadzić, co nie będzie wcale takie łatwe. Jest on jednak uczciwą osobą, która posiada już dużą wiedzę, dlatego podjęłaby odpowiednie decyzję. Wcześniej czy później będzie prowadził Barcelonę. Myślałem o kandydatach na trenera, ale nie rozmawiałem jeszcze z nikim konkretnym, z Xavim też nie - powiedział 57-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy