FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź

FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona w sobotę wyrazi dezaprobatę wobec komunikatu wydanego przez UEFA w kwestii wyciągniętych konsekwencji wobec klubów, które przystąpiły do Superligi. O całej sprawie pisze „Mundo Deportivo”.

W ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów w światowym futbolu było powołanie Superligi. Do projektu utworzenia elitarnych rozgrywek przystąpiło dwanaście klubów.

Początkowo mogło wydawać się, że projekt rzeczywiście będzie miał rację bytu, ale ostatecznie niewiele z tego wynikło.

Dziewięć ekip, które wcieliły się w role założycieli, prędko wyraziło skruchę i przyznało się do błędu. Mimo to i tak spotkają ich sankcje, o czym pisaliśmy wcześniej.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z trzema zespołami, a więc Realem Madryt, Juventusem oraz FC Barceloną. To właśnie te podmioty nie podjęły rozmów w kwestii wypracowania porozumienia.

Władze ostatniej z tych uważają, że komunikat wydany przez UEFA jest niedopuszczalny. Działacze twierdzą, że jako klub zasługują na odpowiedni szacunek.

W sobotę za pośrednictwem oficjalnych mediów FC Barcelona wyda w tej sprawie specjalny komunikat, w którym wyrazi dezaprobatę wobec piątkowych rewelacji.

Więcej na temat: FC Barcelona Superliga Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy