FC Barcelona: Piłkarze przeciwko Setiénowi? Coraz gorsze nastroje w szatni

FC Barcelona: Piłkarze przeciwko Setiénowi? Coraz gorsze nastroje w szatni
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

„Duma Katalonii” straciła po raz drugi punkty po wznowieniu rozgrywek. Z tego powodu ma coraz mniejsze szanse na to, aby obronić mistrzowski tytuł, co w efekcie wpływa na utratę zaufania piłkarzy wobec Quique Setiéna.

Przedstawiciele ekipy z Camp Nou nawiązali współpracę ze wspomnianym szkoleniowcem w połowie stycznia, po tym jak zdecydowali się zwolnić Ernesto Valverde ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki osiągane przez klub.

Zarząd aktualnego mistrza Hiszpanii wierzył, że 61-latek wpłynie w zdecydowanym stopniu na poprawę rezultatów Barcelony i odniesie z nią sukces na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Do tego liczono na bardziej ofensywny styl gry.

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że FC Barcelona nie zdoła obronić tytułu w LaLidze, ponieważ po wznowieniu rozgrywek zremisowała już dwa spotkania i dlatego traci dwa punkty do bezbłędnego do tej pory Realu Madryt (jednocześnie strzelając mniej bramek niż za panowania wspomnianego Valverde).

Dziennikarze „Marki” uważają, że ten stan rzeczy wpływa na coraz gorszą atmosferę w szatni i utratę zaufania piłkarzy wobec Quique Setiéna.

Obecnie niewiele na to wskazuje, aby ta sytuacja miała ulec zmianie, ponieważ szkoleniowiec prawie nie rozmawia ze swoimi zawodnikami. Ponadto prowadzone przez niego treningi nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem graczy podobnie, jak uwagi kierowane przez niego w stronę piłkarzy.

Wspomniane źródło dodaje także, że 61-latek z każdym upływającym tygodniem ma gorsze notowania w zarządzie, który w przypadku braku odniesienia jakiegokolwiek sukcesu w tym sezonie zdecyduje się ponownie na zmianę trenera przed startem nowego sezonu.

Informacje hiszpańskiego dziennika zdają się potwierdzać zachowania samych piłkarzy. Podczas tylko zremisowanego 2-2 meczu z Celtą Lionel Messi ostentacyjnie unikał wysłuchania uwag Edera Sarabii, asystenta Setiena.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy