FC Barcelona: Piqué w planach Koemana na przyszły sezon | Trzech innych graczy skreślonych

FC Barcelona: Piqué w planach Koemana na przyszły sezon | Trzech innych graczy skreślonych
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cadena SER

Według Cadena SER Ronald Koeman nie zamierza rozstawać się z Gerardem Piqué.

33-latek po meczu z Bayernem Monachium wypowiedział kilka gorzkich słów, dając jednocześnie do zrozumienia, że jest gotów na odejście z Camp Nou. To dało początek spekulacjom na temat transferu z jego udziałem, a pierwszym chętnym na doświadczonego stopera miało być Fulham.

W międzyczasie Josep Maria Bartomeu podał listę nietykalnych zawodników „Dumy Katalonii”, gdzie na próżno szukać Gerarda Piqué. Teraz Cadena SER donosi, że Ronald Koeman bardzo chciałby pozostania Hiszpana w Barcelonie.

Holender według rozgłośni ma uważać czterokrotnego zdobywcę pucharu Ligi Mistrzów i triumfatora mundialu z 2010 roku za absolutnie kluczowego gracza drużyny. Idąc tym tropem nie zamierza się z nim rozstawać.

Powyższe źródło podaje jednocześnie, że w przeciwieństwie do stopera, w planach 57-latka nie znajdują się Jordi Alba, Sergio Busquets oraz Luis Suárez, a więc dotąd piłkarze stanowiący o sile ekipy z Camp Nou.

Lewy defensor w koszulce „Blaugrany” rozegrał 336 spotkań, defensywny pomocnik 579, zaś środkowy napastnik 283.

Wracając do Pique, jego dorobek z ubiegłej kampanii to 45 występów i jedno trafienie, a łącznie uzbierał 543 mecze w trykocie Katalończyków. Umowa środkowego defensora obowiązuje do połowy 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy