FC Barcelona planuje drastyczne cięcia. Aż OŚMIU piłkarzy na sprzedaż

FC Barcelona planuje drastyczne cięcia. Aż OŚMIU piłkarzy na sprzedaż
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport | Mundo Deportivo

FC Barcelona zamierza z uwagi na ponoszone straty pożegnać się z aż ośmioma piłkarzami po definitywnym zakończeniu obecnego sezonu - przekonuje „Sport”.

Czołowe europejskie zespoły poszukują oszczędności po tym, jak wszystkie piłkarskie rozgrywki zostały zawieszone do odwołania z powodu epidemii koronawirusa i tym samym kluby nie uzyskują zaplanowanych przychodów do budżetu, co w efekcie sprawia, że z każdym dniem ponoszą straty finansowe.

Przedstawiciele większości z nich prowadzą rozmowy ze swoimi zawodnikami na temat obniżenia ich pensji. Te działanie mogą okazać się niewystarczające, o czym informuje kataloński „Sport” na przykładzie Barcelony, która w celu szybkiego powrotu do normalności będzie zmuszona rozstać się z aż ośmioma piłkarzami.

Tymi zawodnikami mają być Philippe Coutinho, Antoine Griezmann, Ivan Rakitić, Samuel Umtiti, Neto, Arturo Vidal, Martin Braithwaite i Carles Aleñá.

Ekipa z Camp Nou liczy na to, że środki z ich sprzedaży pozwolą klubowi nie tylko zniwelować ponoszone straty, ale także pozyskać nowych graczy w ich miejsce.

Pragniemy również dodać, że wcześniej „Mundo Deportivo” podało, że piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżenie pobieranego wynagrodzenia o 30 procent.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy