FC Barcelona po dwóch piłkarzy Manchesteru City? Możliwy transfer i wymiana

FC Barcelona po dwóch piłkarzy Manchesteru City? Możliwy transfer i wymiana
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” mogą przed startem nowego sezonu nawiązać współpracę z Erikiem Garcíą i João Cancelo. Ten drugi miałby trafić na Camp Nou w ramach wymiany za Nélsona Semedo - poinformował „Sport”.

Ekipa z Camp Nou planuje przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek wzmocnić zarówno formację ofensywną jak i defensywną swojego zespołu.

W tym drugim aspekcie władzom Barcelony ma zależeć w dużej mierze na sprowadzeniu środkowego obrońcy Manchesteru City - Erica Garcíi, który jeszcze w wieku młodzieżowym opuścił szeregi „Dumy Katalonii” na rzecz spróbowania swoich sił w „The Citizens”, gdzie rok wcześniej pracę na stanowisku menedżera rozpoczął Pep Guardiola.

Utalentowany młodzieżowy reprezentant Hiszpanii pracował bardzo ciężko na treningach, aby zyskać sobie zaufanie w oczach swojego rodaka i w końcu udało mu się to osiągnąć w tym sezonie, w którym to 19-latek zaczął dość często pojawiać się na angielskich boiskach.

Opiekun Manchesteru City jest zadowolony z postępów wykonywanych przez Erica Garcíę i dlatego chciałby go zatrzymać na dłużej w drużynie. Na taki obrót spraw nie chce pozwolić ekipa z Camp Nou, która głęboko wierzy w to, że młody defensor jest gotowy na ponowne przywdzianie barw „Dumy Katalonii”.

Drużyna z Etihad Stadium nie chce jednak słyszeć o sprzedaży utalentowanego obrońcy, ale jednocześnie ma naciskać na Barcelonę na dokonanie wymiany João Cancelo na Nélsona Semedo.

Z kolei w tym kontekście niechęć ma wykazywać zespół z LaLigi, który początkowo rozważał możliwość rozstania z Portugalczykiem, ale później zmienił zdanie.

Dziennikarze „Sportu” uważają jednak, że „Duma Katalonii” zaczęła poważnie zastanawiać się nad dokonaniem wspomnianej wymiany, aby wykorzystać ją do zakontraktowania Erica Garcíi.

Na razie oba kluby są dalekie od osiągnięcia porozumienia w obu kwestiach, ale niewykluczone, że z upływem czasu zaczną coraz poważniej podchodzić do tej operacji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem Kryzys wizerunkowy Pumy tuż za rogiem. Gigant walczy o pojednanie Neymara z Álvaro Gonzálezem FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Ligue 1 FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Ligue 1

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy