FC Barcelona podejmuje ryzyko. Klub chce zmienić wcześniej ustalone warunki z dwoma zawodnikami

FC Barcelona podejmuje ryzyko. Klub chce zmienić wcześniej ustalone warunki z dwoma zawodnikami fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca | RAC1

FC Barcelona zamierza usiąść ponownie do stołu z przedstawicielami Erica Garcíi i Memphisa Depaya w celu ustalenia nowych warunków ich indywidualnych umów - informują media w Hiszpanii.

„Duma Katalonii” przymierza się od dłuższego czasu do nawiązania współpracy z zawodnikami dostępnymi na zasadzie wolnego transferu z uwagi na trapiące ją poważne problemy finansowe.

Wśród graczy wytypowanych do zasilenia szeregów ekipy z Camp Nou przed startem nowego sezonu znaleźli się między innymi Eric García z Manchesteru City czy Memphis Depay z Olympique'u Lyon.

Obaj wymienieni piłkarze znajdowali się już stosunkowo blisko przeprowadzki do Barcelony poprzedniego lata, ale wówczas aktualny wicemistrz Hiszpanii nie zdołał zgromadzić wystarczających funduszy na ich wykupienie z angielskiego oraz francuskiego klubu.

W mediach panowało jednak wówczas przekonanie, że poprzedni zarząd „Dumy Katalonii” ustalił z nimi wszelkie niezbędne warunki porozumienia, które musiały zostać potwierdzone tylko złożeniem stosownych podpisów przez jednego i drugiego zawodnika.

Tym kontraktom postanowił przyjrzeć się Joan Laporta po objęciu stanowiska prezydenta klubu i... nie wyraził zgody na ich zawarcie, ponieważ mają być one niekorzystne pod względem ekonomicznym dla ekipy z Camp Nou.

Jako pierwsi o takim stanie rzeczy poinformowali dziennikarze „Marki”, co później w swoich źródłach potwierdził także Gerard Romero z „RAC1”, który przekonuje, że Eric García w razie podtrzymania swojej chęci kontynuowania kariery w Barcelonie musiałby zgodzić się nawet na inkasowanie o połowę mniejszej pensji, niż mu wcześniej obiecano.

Podobny los ma czekać także Memphisa Depaya. W jego przypadku nowa propozycja nie będzie jednak w tak znaczącym stopniu odbiegać od wcześniej ustalonych warunków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy