FC Barcelona: Pojawił się problem. OFICJALNIE: Dłuższa przerwa Neto

FC Barcelona: Pojawił się problem. OFICJALNIE: Dłuższa przerwa Neto fot. Paweł Machitko
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

Neto będzie musiał poddać się zabiegowi z powodu kontuzji odniesionej w trakcie jednego z treningów Barcelony przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych.

Brazylijczyk został sprowadzony przez „Dumę Katalonii” przed kilkoma tygodniami z Valencii w ramach wymiany za Jaspera Cillessena, który powędrował w przeciwnym kierunku.

Bramkarz przechodząc na Camp Nou miał świadomość, że będzie w klubie pełnił tylko funkcję zmiennika dla Marca-André ter Stegena, ale niewykluczone, że wkrótce może mu przybyć konkurent do rywalizacji o tę rolę, a wszystko przez uraz odniesiony przez 30-letniego zawodnika na jednym z treningu Barcelony.

Doświadczony piłkarz został już poddany szczegółowym badaniom, które wykazały złamanie kości łódeczkowatej lewego nadgarstka.

Aktualny mistrz Hiszpanii poinformował w oficjalnym komunikacie, że Brazylijczyk przejdzie we wtorek operację kontuzjowanej ręki i dopiero po jej zakończeniu zostanie określony dokładniejszy termin jego powrotu do normalnych zajęć z drużyną.

Media na Półwyspie Iberyjskim spekulują, że Neto będzie pauzował minimum pięć tygodniu po zabiegu, a to oznacza, że władze Barcelony mogą przed zakończeniem letniego okienka transferowego zostać zmuszone do pozyskania kolejnego golkipera, który w razie problemów zdrowotnych ter Stegena będzie mógł go zastąpić.

30-latek w trakcie amerykańskiego tournée pokazał się z dobrej strony w trakcie towarzyskiego meczu przeciwko Napoli, w którym popisał się kilkoma świetnym interwencjami.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy